reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

12-latka jechała motocyklem i spowodowała wypadek. Doznała poważnych obrażeń

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności bardzo groźnego wypadku, do jakiego doszło w gminie Bedlno. Przy drodze znaleziono nieprzytomną 12–latkę, która wcześniej miała kierować motocyklem. Dziecko w ciężkim stanie zostało zabrane do szpitala.

- R E K L A M A -

O wypadku informowaliśmy wczoraj, jednak dziś pojawiły się nowe informacje w sprawie.

W czwartek 3 sierpnia 2023 roku około godziny 13:50 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Gosławice w gminie Bedlno. Okazało się, że tuż przy drodze powiatowej znaleziono 12–letnią dziewczynkę, leżącą obok motocykla. Dziewczynka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

- R E K L A M A -

— Policjanci na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia z których wynika, że 12-latka jadąc motocyklem po drodze powiatowej, straciła panowanie nad jednośladem w wyniku czego doszło do przewrócenia pojazdu i w konsekwencji do wypadku — mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Wypadek w Gosławicach. Poważnie ranna 12-latka (fot. KPP Kutno)

12-latka w śpiączce farmakologicznej

Jak podaje TVN24, dziewczynka została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

- R E K L A M A -

— Dziewczynka trafiła do nas z urazem głowy. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej — poinformował tvn24.pl rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Adam Czerwiński.

Ważny apel policji po wypadku w Gosławicach

Policjantka przypomina, że osoby nieletnie, które nie mają wymaganych uprawnień do kierowania pojazdów mechanicznych absolutnie nie mogą wsiadać za kierownicę.

— To nie tyko wykroczenie , które podlega karze grzywny, ale i również tak jak w tym zdarzeniu może nieść za sobą poważne konsekwencje zagrażające zdrowiu i życiu młodej osoby. W każdym przypadku, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. Przypominamy również, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicą wsiadła nieletnia osoba – czyli rodzic lub prawny opiekun — dodaje Olczyk.

(KPP Kutno)

Nie przegap: