PanoramaKutna.plPolityka13 milionów złotych rządowego wsparcia dla gmin z powiatu kutnowskiego. Będą ważne inwestycje

13 milionów złotych rządowego wsparcia dla gmin z powiatu kutnowskiego. Będą ważne inwestycje [ZDJĘCIA]

Trzynaście milionów złotych rządowego wsparcia trafi do gmin z powiatu kutnowskiego. Dziś w Starostwo Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatniemu rozdaniu z Polskiego Ładu dla popegeerowskich gmin.

-

Łączna wartość dofinansowania Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin w powiecie kutnowskim to 13 566 940 milionów złotych. O szczegółach na konferencji prasowej mówili dziś starosta kutnowski Daniel Kowalik, senator Przemysław Błaszczyk i poseł Tadeusz Woźniak. Ponadto w spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska oraz członkowie zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski i Jolanta Pietrusiak.

– Pozytywnie rozpatrzono aż osiem wniosków. Powiat Kutnowski dzięki środkom z Polskiego Ładu rozwija się w błyskawicznym tempie. Bardzo mnie to cieszy, że uda nam się zmodernizować kolejną Powiatową drogę w gminie Łanięta. Jestem bardzo zadowolony z rozwoju naszego Powiatu – mówił starosta Daniel Kowalik.

-

– Popegeerowskie gminy w latach 90 borykały się z wielkimi problemami dotyczącymi transformacji. Wiemy, jak wyglądała sytuacja w takich ośrodkach. I te samorządy wówczas musiały stawić czoła niełatwym wyzwaniom, a dziś rząd Zjednoczonej Prawicy chce w jakiś sposób wyrównać te straty samorządom. Oczywiście, jakiś czas minął, ale te środki nadal są potrzebne. Bardzo cieszy mnie, że aż siedem samorządów z powiatu kutnowskiego otrzymało dofinansowanie. To kolejne rekordowe rozdanie dla powiatu kutnowskiego w skali całego województwa – mówił senator Przemysław Błaszczyk.

-

W podobnym tonie wypowiadał się także poseł Tadeusz Woźniak, który podkreślał, że obecny rząd skupia się na zrównoważonym rozwoju samorządów.

– Mamy dziś kolejny dobry dzień i możemy przekazywać pozytywne informacje dla władz samorządowych oraz mieszkańców. Bardzo cieszę się, także jako były samorządowiec, że te popegeerowskie ośrodki otrzymały wsparcie. W latach 90 tam było największe bezrobocie i duże problemy. Teraz te pieniądze przyczynią się do tego, że mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Myślę, że każdy dostrzega, że odkąd rządzi Zjednoczona Prawica, to ogromne środki są przekazywane w te miejsca, które były do tej pory pomijane. Uważamy, w przeciwieństwie do naszych konkurentów, że zrównoważony rozwój to podstawa – mówił Tadeusz Woźniak.

– Bardzo się cieszę, że gmina Krośniewice otrzymała tak duże dofinansowanie z trzeciej edycji Polskiego Ładu, jest to gmina w której jest najwięcej terenów po PGR w powiecie kutnowskim. Mieszkańcy terenów po PGR w Skłótach bardzo długo czekali na zmianę i budowę kanalizacji. Mieszkańcy ulicy Parkowej w Krośniewicach również doczekają się budowy kanalizacji. Gratuluję też gminie Nowe Ostrowy powstania boiska sportowego, ponieważ sport to zdrowie. Dziękuję naszym parlamentarzystom – komentuje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

– To kolejne, ogromne środki pozyskane na realizację inwestycji strategicznych w Powiecie Kutnowskim. Dzięki dofinansowaniu zmieni się nasze otoczenie oraz poprawi się komfort życia mieszkańców. Kolejne inwestycje to również szansa na rozwój małych i średnich firm, które działają na naszym terenie – mówił wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska.

Dofinansowania otrzymały gmina Kutno, gmina Łanięta, gmina Krzyżanów, gmina Żychlin, gmina Nowe Ostrowy i gmina Krośniewice. Rządowe wsparcie trafi także bezpośrednio do Powiatu Kutnowskiego.

Dofinansowanie otrzymały:

Gmina Kutno – 1 960 000 złotych
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i otwartej strefy aktywności w miejscowości Głogowiec, budowa przepompowni strefowej na sieci wodociągowej w Raciborowie

Gmina Krzyżanów – 1 958 040 złotych
Przebudowa mostu na rzece Bzurze

Gmina Łanięta – 1 960 000 zł
Modernizacja świetlicy wiejskiej w Witoldowie wraz z budową placu zabaw

Gmina Żychlin – 1 940 400 zł
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w miejscowości Dobrzelin

Powiat Kutnowski – 1 298 500 zł
Modernizacja drogi nr 2140E

Gmina Nowe Ostrowy – 2 000 000 zł
Przebudowa boiska sportowego w miejscowości Ostrowy

Gmina Krośniewice – 1 470 000 złotych, 980 000 złotych
Budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków na terenie osiedla Skłóty oraz budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Parkowej w Krośniewicach
-

Nie przegap: