Wiadomości KutnoKoronawirus140 nowych zakażeń koronawirusem w Kutnie i okolicach. Ponad 2000 osób na kwarantannie

140 nowych zakażeń koronawirusem w Kutnie i okolicach. Ponad 2000 osób na kwarantannie

Są najnowsze dane dotyczące koronawirusa w kraju i w powiecie kutnowskim. Niestety, wciąż odnotowuje się dużą liczbę zakażeń COVID-19.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w powiecie kutnowskim odnotowano 140 nowych zakażeń koronawirusem. Objęte kwarantanną są obecnie 2063 osoby.

- Reklama -

Dziś na godzinę 12:00 w kutnowskim szpitalu przebywało 54 pacjentów z COVID-19. To kolejne, niskie obłożenie tzw. łóżek covidowych. Najwięcej hospitalizowanych osób z COVID było 13 grudnia, kiedy zajętych było 145 tzw. łóżek covidowych. Stanowiło to wówczas ponad 91% wszystkich łóżek covidowych w naszym szpitalu.

- Reklama -

„Od kilku tygodni notujemy spadek osób hospitalizowanych z COVID, co może być wynikową ciągłego zwiększania w innych powiatach i szpitalach ilości tzw. łóżek covidowych. Niestety, sytuacja w całej Polsce nie wygląda optymistycznie. Uważajcie na siebie i innych” – informuje Bartosz Serenda z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Z kolei w kraju odnotowano 33 480 nowych zakażeń koronawirusem. Niestety, odnotowano także 33 przypadki śmiertelne związane z COVID-19. W całej Polsce obecnie na kwarantannie przebywa 666 689 osób.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: