17-latka podejrzana o zabójstwo noworodka usłyszała zarzut. Nie przyznaje się do winy

17-latka z powiatu kutnowskiego, która jest podejrzana o zabójstwo noworodka usłyszała dziś zarzuty. Grozi jej do 25 lat pozbawienia wolności.

Dziewczyna usłyszała zarzut zabójstwa, ale odmówiła składania wyjaśnień i nie przyznała się do winy. Jak poinformował Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, przesłuchanie odbywało się w szpitalu, gdzie przebywa podejrzana. W ocenie lekarzy stan jej zdrowia pozwolił na przeprowadzenie czynności. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt – informuje portal wnp.pl.

- R E K L A M A -

W szpitalu twierdziła, że poroniła

– W dniu 3 stycznia 2021 roku w późnych godzinach wieczornych KPP w Łęczycy została powiadomiona przez tamtejszy szpital o tym, że trafiła do niego przywieziona przez ojca 17 – latka, która jak stwierdził lekarz prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród. 17 – latka twierdziła, że miało miejsce poronienie, a płód pozostał w łazience – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

- R E K L A M A -

Dziewczyna zamieszkiwała wraz z ojcem w jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim. Niezwłocznie przeprowadzono tam oględziny. Zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. Prawdopodobnie 17 – latka ukryła je w łazience, za pralką.

Chłopczyk nie dawał oznak życia. Miał uraz głowy

- R E K L A M A -

W pobliżu budynków gospodarczych, przy plastikowych pojemnikach, znaleziono leżące na ziemi ciało chłopca. Noworodek nie dawał oznak życia. Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodzi z ósmego – dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy.

– W Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została sądowo – lekarska sekcja zwłok, która dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany narzędziem tępokrawędzistym – dodaje Kopania.

Ukrywała ciążę przed ojcem i chłopakiem?

17 – latka przewieziona w niedzielę do szpitala na polecenie prokuratora została zatrzymana. Zebrane dotychczas dowody dają podstawę do przyjęcia, że najprawdopodobniej ukrywała ciążę przed otoczeniem, w tym przed ojcem z którym mieszkała i swoim o 7 lat starszym chłopakiem. Nie korzystała w przebiegu ciąży z pomocy lekarskiej. O ile usłyszy zarzut zabójstwa będzie jej grozić kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 25.

W toku czynności zabezpieczono także telefony komórkowe i laptopa. Poddane zostały szczegółowym oględzinom, na dalszym etapie śledztwa będą przedmiotem pogłębionych ekspertyz i analiz.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: