20-latek pędził BMW 145 km/h w terenie zabudowanym! Czeka go surowa kara

Na celowniku kutnowskiej drogówki znalazł się kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierujący jechał 145 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych!

- R E K L A M A -

22 kwietnia 2023 roku policjanci kutnowskiej drogówki podczas kontroli prędkości w miejscowości Pomarzany zatrzymali popołudniową porą 20-latka, który w terenie zabudowanym jechał osobowym BMW z prędkością 145 km/h, czyli aż o 95 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wprowadzone kilka lat temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dotyczące poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkują dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

- R E K L A M A -

„Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: