reklama
reklama

24 miliony złotych z Polskiego Ładu na Zieloną Oś! Będzie wielka inwestycja w Kutnie

Ponad 24 miliony dofinansowania na realizację Zielonej Osi Miasta otrzyma Kutno z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To jedna z najwyższych kwot wsparcia w województwie łódzkim. Większe dotacje otrzymają tylko: województwo łódzkie, Łódź oraz Skierniewice.

- R E K L A M A -

– Bardzo cieszy nas ta informacja i chcielibyśmy podziękować Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tak duże wsparcie dla miasta Kutna. Podziękowania kieruję również do pana ministra Tomasza Rzymkowskiego, za jego duży wkład na rzecz naszej lokalnej społeczności. Jak wiadomo, my podnosiliśmy temat Zielonej Osi już wielokrotnie, były już nawet ogłaszane przetargi, ale środki finansowe były niewystarczające na realizację. Myślę, że teraz będzie można już zrealizować to zadanie, bo to dofinansowanie jest bardzo duże – podkreśla prezydent Zbigniew Burzyński.

Projekt pn. „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni, na terenie miasta Kutna” zakłada budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 5,4 km od ulicy Wygoda do osiedla Łąkoszyn. W ramach strefy sportu powstanie pumptrack, skatepark oraz plaża z boiskami do siatkówki. Dodatkowo projekt przewiduje budowę rozarium, pawilonu informacji turystycznej i mini ogrodu botanicznego. Koszt realizacji tego zadania szacowany jest na kwotę 27 mln zł.

Wizualizacja Zielonej Osi / fot. UM Kutno
Wizualizacja Zielonej Osi / fot. UM Kutno
Wizualizacja Zielonej Osi / fot. UM Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: