reklama
reklama
reklama
reklama

25 milionów złotych na pomoc chorym, starszym, osobom z niepełnosprawnościami

25 milionów złotych na pomoc chorym, starszym, osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Pieniądze będzie można przeznaczyć na przykład na usługi opiekuńcze, asystenckie i pielęgnacyjne. To także wsparcie na tzw. „opiekę wytchnieniową” i pomoc sąsiedzką. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie projektów z obszaru integracji społecznej w naszym regionie.

- R E K L A M A -

Do składania projektów zachęcał dzisiaj Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego oraz Łukasz Chłądzyński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

 – O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. gminy i powiaty, organizacje pozarządowe, fundacje, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, przedsiębiorstwa, uczelnie i instytucje kultury. Potem do tych miejsc po pomoc będą mogli zgłaszać się mieszkańcy naszego regionu  –  tłumaczy Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. – Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze jest coraz większe, między innymi z uwagi na starzenie się społeczeństwa. Dlatego ten temat jest niezwykle ważny.

- R E K L A M A -

Nabór wniosków trwa do 2 kwietnia. Prowadzi go Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, a dotacja pochodzi z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego.

Dofinansowanie może dotyczyć także opieki paliatywnej, hospicyjnej i geriatrycznej. Warto podkreślić, że tę ostatnią można finansować z Funduszy Europejskich po raz pierwszy. Poza tym dotację można otrzymać na teleopiekę, dowóz posiłków, transport oraz wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. To także pieniądze na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji i kompetencji kadr świadczących usługi w projekcie.

- R E K L A M A -

– Łącznie, na najbliższe pięć lat, na usługi społeczne i zdrowotne chcemy przeznaczyć w naszym regionie z Funduszy Europejskich około 81 milionów euro – podkreślił Łukasz Chłądzyński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. – Te środki zwiększą dostępność usług np. opiekuńczych czy asystenckich w województwie oraz poprawią jakość ich świadczenia. To wsparcie  nie tylko dla osób chorych, starszych i z niepełnosprawnościami, ale również dla ich opiekunów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: www.funduszeUE.wup.lodz.pl oraz funduszeUE.lodzkie.pl /wup

fot. Adam Staśkiewicz/lodzkie.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: