3 sposoby na promowanie gabinetu lekarskiego

W dzisiejszych czasach pacjenci mają dostęp do szerokiego wyboru gabinetów specjalistycznych każdej dziedziny. Właśnie dlatego lekarze i przedstawiciele zawodów medycznych nierzadko muszą postarać się, aby wypromować swój gabinet. Poznaj 3 sposoby na zwiększenie swojej popularności wśród pacjentów!

- R E K L A M A -

Prowadzisz gabinet specjalistyczny? Jesteś lekarzem, dentystą lub fizjoterapeutą i chcesz pozyskać nowych klientów? Istnieje wiele sposobów pozwalających uzyskać ten cel, jednak obecnie prym wiedzie marketing medyczny. Dlaczego to najskuteczniejsze rozwiązanie pozwalające na rozwój działalności i na co jeszcze warto się zdecydować? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

  1. Marketing medyczny

Pierwszym i prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem na zwiększanie zasięgów gabinetu jest wspomniany marketing medyczny. Chcesz wiedzieć, jak promować gabinet dentystyczny i dbać o reputację własnego nazwiska? Jak pozyskać nowych pacjentów i dotrzeć do grona tych potencjalnie zainteresowanych? Zdecyduj się na e-marketing medyczny, czyli:

- R E K L A M A -
  • efektywne reklamy Google;
  • SEO – Twój gabinet pojawi się na szczycie listy wyszukiwania Google;
  • kompleksową obsługę marketingową i tworzenie wizytówki Twojego nazwiska / Twojej firmy;
  • promowanie w social mediach.

Wyobraź sobie, że pacjent budzi się z silnym bólem zęba. Jak myślisz, co w tej sytuacji zrobi? Przeszuka kieszenie w poszukiwaniu ulotek? A może wyjdzie na ulicę, żeby znaleźć tematyczne billboardy? Z całą pewnością nie! Na samym początku przeszuka Internet. Dzięki marketingowi to właśnie Twój gabinet wyświetli mu się w pierwszej kolejności jako polecany, co zwiększy szansę na wybór właśnie Ciebie!

  1. Opinie zadowolonych pacjentów

Poproś pacjentów, aby po wizycie lub zakończonym leczeniu wystawiali opinie o Twoim gabinecie, dzięki czemu inne osoby, które szukają pomocy konkretnego specjalisty, będą mogli kierować się właśnie nimi. Każdy człowiek chętniej zapisuje się do lekarza lub fachowca, który cieszy się dobrą opinią wśród swoich pacjentów. Zyskuje się wówczas pewność, że my również zostaniemy dobrze potraktowani, a leczenie okaże się skuteczne.

- R E K L A M A -

Zadowoleni pacjenci często polecają specjalistów w mediach społecznościowych oraz rekomendują ich swoim najbliższym. Tak działa tzw. poczta pantoflowa, dzięki której możesz zyskać naprawdę wielu pacjentów!

Przekonaj się, jak promować gabinet lekarski w sposób całkowicie profesjonalny i jednocześnie ciekawy!

  1. Ulotki i wizytówki

Choć mają mniejsze znaczenie niż pozytywne opinie czy marketing medyczny, nie wolno pomijać ich roli. Ulotki można zostawić w poczekalni, aby pacjenci sięgali po nie podczas oczekiwania na wizytę. Warto umieścić na nich najważniejsze zagadnienia lub ciekawostki z własnej dziedziny medycznej, dzięki czemu wzbudzimy zainteresowanie pacjenta. Chętniej weźmie on taką ulotkę ze sobą do domu. Umieść na niej także adres swojego gabinetu i numer telefonu.

Wizytówki natomiast możesz wręczać pacjentom podczas ich pierwszej wizyty, aby mieli szybki dostęp do danych kontaktowych, w razie konieczności umawiania kolejnych.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: