42 projekty wybrane do głosowania w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim!

42 projekty znalazły się na wstępnej liście tegorocznego Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakończył się etap weryfikacji złożonych przez mieszkańców projektów. Na liście znalazło się 14 projektów dużych, 15 małych oraz 13 projektów zielonych.

- R E K L A M A -

Wśród pomysłów, które zostały złożone nie zabrakło nowoczesnych placów zabaw, murali czy koncertów i wydarzeń plenerowych.

Autorzy wniosków, które nie uzyskały pozytywnej weryfikacji merytorycznej lub prawnej mają czas na odwołanie. , teraz autorzy pomysłów, które nie spełniały warunków merytorycznych lub prawnych mają czas na odwołania do 22 lipca.

- R E K L A M A -

Głosowanie w tegorocznym Kutnowskim Budżecie Obywatelskim odbędzie się w dniach 2-8 września 2024 r.

Poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg rowerowych 6
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

- R E K L A M A -

Projekt zakłada budowę drogi dla rowerów na ulicy Troczewskiego między ulicami Wyszyńskiego i Warszawskie Przedmieście w celu wydłużenia i łączenia istniejącej infrastruktury rowerowej w Kutnie.

Kutnowskie lwiątka – 2 lub 3 mini figurki na terenie miasta
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Lwiątka kutnowskie połączą historię herbu ze współczesnością, czyli newralgiczne konteksty rozwoju miasta. Będzie to wizytówką, zachętą i reklamą dla miasta Kutna. Herb miasta jednoczący integrację, zabawę dla dzieci jak i też młodzież i starszych. Kontekstowe Lwiątka to połączenie z historią Miasta Kutna. Będą zapraszać wszystkich do poznania historii naszego miasta ale i też do wspólnej zabawy.

Aktywna Wenecja
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 49 351,20 zł

Projekt zakłada budowę boiska do koszykówki oraz organizację festynu rodzinnego na osiedlu Wenecja. Chcemy stworzyć przestrzeń do aktywności sportowej i integracji społecznej dla wszystkich mieszkańców.

Wodny plac zabaw w Aquaparku Kutno.
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 34 600 zł

Projekt zakłada zakup wodnego dmuchanego placu zabaw o długości 17m pod nazwą ,,Podwójny Tor Przeszkód Rekin „, małej zjeżdżalni ,,Rekin,, oraz 6 dmuchanych wysp. Atrakcje te ustawiane były by podczas różnych okoliczności takich jak dzień dziecka, półkolonie letnie/zimowe, wakacje oraz różne inne ustalone dni w miesiącu. Zapraszamy mieszkańców Kutna do głosowania na ten projekt!

Ekologiczny plac zabaw przy SP nr 9
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Ekologiczny plac zabaw wykonany z surowców pochodzących z recyklingu. Celem projektu jest zapewnienie, by swobodna zabawa i radosny śmiech dzieci rozbrzmiewały w czystym, zielonym otoczeniu zarówno teraz, jak i za kolejne kilkadziesiąt lat. Celem projektu, jest także uświadomienie, że segregacja śmieci i właściwe ich wykorzystanie, mogą przyczynić się do stworzenia czegoś ładnego i trwałego.

Modernizacja boiska Dybów
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Celem projektu jest modernizacja boiska na osiedlu Dybów. Obecnie boisko posada nawierzchnie asfaltową, dwa kosze oraz mocno zdewastowane piłkochwyty. Modernizacja polegała by na położeniu na obecnej płycie asfaltowej sztucznej murawy w kolorze zielonym wykonanej z włókna fibrylowego oraz zainstalowaniu dwóch bramek o wymiarach 3x2m.

Remont boiska przy ul. Wybickiego
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Projekt pod tytułem ,, Remont boiska przy ulicy Wybickiego ” ma na celu dokończenie remontu ogrodzenia wokół boiska oraz odmalowanie jego elementów. Stworzenie kolorowego muralu przedstawiającego sportowców . Montaż oświetlenia typu led , dwóch ławek oraz konserwację jego nawierzchni.

Kastracja i/lub Chipowanie zwierząt właścicielskich/innych -TRZY-Sterylobus Kutno dla zwierząt
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 150 000 zł

Chcemy zaczipować(z wpisem właściciela do bazy ) lub/i wykastrować jak największą liczbę psów i kotów właścicielskich/innych. Zwierzęta jak wiemy często się gubią lub są wyrzucane. Czipowanie pozwoli szybko odnaleźć właściciela.Kastracja jest jedyną realną forma pomocy w ograniczeniu bezdomności wśród zwierząt. Pomożemy też tym które już są w schroniskach-będzie mniej kolejnych. Pomóżmy słabszym.

Ogród zabaw na Dybowie
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 150 000 zł

Modernizacja istniejącego placu zabaw na Dybowie poprzez ulepszenie istniejącego terenu prowadzące do zwiększenia jego atrakcyjności za pomocą skalniaków, skwerów i nowych urządzeń do zabawy. Projekt zakłada stworzenie zielonego, sensorycznego, magicznego, a zarazem interesującego miejsca dla mieszkańców, gdzie szczególnie dzieci, aktywnie spędzają czas wolny w towarzystwie bujnej roślinności.

Iglasta rabata na Dybowie
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 70 000 zł

Celem jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie wyglądu oś. Dybów poprzez stworzenie rabaty składającej się z rożnych odmian iglaków. Rabata powstałaby u zbiegu ul. Jesiennej i Sadowej. Rabata z iglaków jest różnorodna oraz atrakcyjna przez cały rok. Sprawi, że nieciekawa porośnięta trawą działka zamieni się w przyjazny, estetyczny i kolorowy teren zielony, który umili nam czas spędzony na osiedlu.

Różane Batorego
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 55 000 zł

Utworzenie wzdłuż ulicy Batorego, aż do skrzyżowania z ulicą Bolesława Chrobrego Alei Różanej.

Warsztaty i pokazy na Skateparku
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 43 000 zł

Projekt zakłada organizację dwóch, w odrębnych terminach, profesjonalnych warsztatów i pokazów z jazdy na BMX, hulajnodze i deskorolce. Skatepark i pumptrack są miejscami, gdzie entuzjaści sportów ekstremalnych, których nie brakuje w naszym mieście, mogą doskonalić swoje umiejętności, wymieniać się uwagami i doświadczeniem oraz zarażać innych swoją pasją.

Bezpieczne Kutno – Monitoring etap I
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa na terenie Kutna poprzez montaż dodatkowych kamer (pasywnych) w ramach sieci monitoringu miejskiego. Projekt polega na montażu trzech kamer pasywnych, w następujących lokalizacjach: os. Łąkoszyn (plac zabaw) oraz przy ul. Br. Śniadeckich 13 (parking i plac zabaw).

Mural Czarni Kutno
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Projekt polega na utworzeniu pamiątkowego muralu po stadionie Kolejowego Klubu Sportowego Czarni Kutno przy ulicy Siemiradzkiego. Mural ma stanowić upamiętnienie sportowej działalności klubu oraz ma historii miasta.

Zielona Oś – plac zabaw dla STARSZAKÓW to jest COŚ!!
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Nowy teren rekreacyjny w parku nad Ochnią na Zielonej Osi Miasta, jest świetnym miejscem do sportu lub odpoczynku. Nowy plac zabaw jest piękny, choć… brakuje w nim urządzeń zabawowych dla starszych dzieci. Dlatego, projekt „Zielona Oś – plac zabaw dla STARSZAKÓW to jest COŚ” zakłada stworzenie placu zabaw z zabawkami, którymi zainteresowane byłyby dzieciaki-starszaki w wieku wczesnoszkolnym.

Wyspa przygód przy Jarzębince
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 104 000 zł

Projekt doposażenia placu zabaw przy Przedszkolu Nr 3 ma na celu stworzenie przestrzeni rozwijającej sensorykę dzieci oraz zapewniającej bezpieczeństwo podczas zabawy. Planowane jest zamontowanie nowoczesnych urządzeń sensorycznych (kuchni błotnych oraz warsztatu), które będą stymulować różne zmysły małych użytkowników, ławek oraz koszy na śmieci.Dodatkowo położymy maty z motywami gier.

Różane pergole w parku Traugutta
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 20 000 zł

Projekt zakłada utworzenie dwóch różanych pergoli w „alejkach” w Parku Traugutta. Utworzenie różanych pergoli z pewnością wpisze się w ideę Kutna – Miasta Róż.

AED Ratuje Życie – Defibrylatory Kampania
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 120 000 zł

Defibrylator (AED) – ratuje codziennie komuś życie na całym świecie, spraw aby był dostępny w wielu miejscach w naszym mieście, może Ty będziesz go potrzebować !

Kocie domki w całym mieście
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 50 000 zł

Nadal na terenie miasta jest dużo kotów, które mieszkają na wolności. W okresie zimowym, kiedy aura jest niesprzyjająca, zwierzęta te są narażone na zamarznięcie. Celem projektu jest ochrona kotów w okresie zimowym przed zamarznięciem oraz podniesienie świadomości społecznej na tego typu działania. Stąd idea projektu dotycząca zakupu ocieplanych styropianem budek dla kotów wolno żyjących.

Skwerek Dąbrowskiego
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 149 000 zł

Zagospodarowanie istniejącego skweru przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego im. J.H. Dąbrowskego w Kutnie, który jest przy jednej z głównych ulic miasta i na terenie którego znajduje się miejsce pamięci, co dodatkowo narzuca reprezentacyjny charakter terenu. Głównym celem projektu jest ożywienie tego miejsca, zlikwidowanie elementu aspołecznego i wprowadzenie bioróżnorodności przyrodniczej.

Eko Kutno – różane bidony na wodę dla mieszkańców
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Bidony na wodę mają wiele zalet – oprócz ułatwienia w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia, jest to duża oszczędność pieniędzy, a także znaczne ograniczenie generowania śmieci w postaci plastikowych butelek. Ponadto różane logo na bidonie będzie promowało nasze Miasto poza jego granicami.

Zielone strefy relaksu przy „Szóstce”
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 75 000 zł

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy SP nr 6 w Kutnie poprzez utworzenie 4 stref relaksu na otwartym dziedzińcu szkoły w celu stworzenia przyjaznej, zielonej i kolorowej przestrzeni dla osób korzystających z tego miejsca.

Strefa rekreacji dla małych i dużych na Miejskim Obiekcie Baseballu
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 130 900 zł

Strefa rekreacji dla Małych i Dużych na Miejskim Obiekcie Baseballu to świetny pomysł na spędzenie aktywnie czasu. Nużące zakupy w Galerii? Zbyt dużo zjedzonych fast foodów? Emocje najlepiej rozładować a kalorie spalić na siłowni pod gołym niebem 😉 Siłownia, huśtawki to aktywność fizyczna, to zdrowie i uśmiech na twarzy! Strefa rekreacji na „Kutnowskim Baseballu” to początek pięknej przygody!

Smart EKO City
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 37 000 zł

Projekt zakłada unowocześnienie naszego miasta poprzez ustawienie dwóch (max. trzech) ławek zapewniających mieszkańcom Kutna wygodę w użytkowaniu jak i inteligentne funkcje – ładowanie urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych, tabletów itp.). Ławki wyposażone są w ładowarki USB a energia do ładowania pozyskiwana jest przez zamontowane w nich panele solarne.

Zielone Kutno – więcej drzew dla Miasta
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 100 000 zł

Cel projektu to nasadzenie 300 nowych drzew na terenie całego miasta, między innymi w parkach czy na pasach zieleni. Nowe drzewa to wiele korzyści, takich jak poprawa jakości powietrza, regulacja klimatu miejskiego, podniesienie estetyki, atrakcyjności i bioróżnorodności, czy też poprawa zdrowia psychicznego mieszkańców.

Silent Disco – cicha dyskotekowa innowacja
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 19 800 zł

Projekt przewiduje organizację cyklu 6 dyskotek po 90 minut. Silent Disco są skierowane do dzieci do lat 8 i od 8 do 10. Każdy uczestnik otrzymuje słuchawki bezprzewodowe, które umożliwiają wybór spośród trzech kanałów z różną muzyką. Dzięki regulacji dźwięku każdy może dostosować głośność do swoich preferencji. To idealna okazja do tańca i zabawy w rytm ulubionych utworów bez obawy o hałas.

BEZPIECZNY PARKING PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. A. MICKIEWICZA W KUTNIE
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Celem projektu jest wybudowanie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie służącego społeczności lokalnej, a w szczególności uczniom i rodzicom uczniów SP nr 7 w Kutnie oraz przedszkolakom z PM nr 8 wraz z rodzinami. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie usytuowana jest przy jednej z bardzo ruchliwych ulic miasta.

Oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej w ramach Zielonej Osi Miasta (na odcinku od ul. Barei do ul. Narutowicza)
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Projekt polega na budowie oświetlenia wzdłuż rekreacyjnej ścieżki pieszo-rowerowej, na odcinku od ul. Barei do ul. Narutowicza.

Rabaty cieniolubne w Parku Traugutta
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 46 000 zł

Projekt ma na celu utworzenie na terenie Parku Traugutta dwóch rabat składających się z roślin cieniolubnych o różnym pokroju i kolorze. Rabaty utworzone z krzewów, bylin i pnączy posadzone będą w dwóch miejscach na terenie parku – tam, gdzie ze względu na brak słońca nie rośnie trawa. Nowe sektory z roślinnością ozdobną podniosą atrakcyjność tego terenu.

KONCERTY KLUBOWO-ROCKOWE
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Koncerty Rockowe z udziałem polskich ewentualnie zagranicznych wykonawców skierowane do fanów cięższego brzmienia z Kutna i okolic. Imprezy niebiletowane.

EKO-MURAL na ścianie SP7 w Kutnie
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 50 000 zł

Wykonanie wielkoformatowego EKO-MURALU farbami pochłaniającymi zanieczyszczenia powietrza na ścianie budynku SP7 w Kutnie.

Mural antysmogowy na Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 75 000 zł

Wykonanie antysmogowego eko – muralu farbami, które posiadają właściwości fotokatalityczne redukujące szkodliwe zanieczyszczenia powietrza. Mural będzie oczyszczał powietrze i upiększy miejską przestrzeń.

KLUBOWE KONCERTY SZANTY
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Celem projektu jest zorganizowanie od 2 do 3 koncertów z muzyką szanty w Kutnie w wykonaniu najlepszych i rokujących zespołów tego gatunku. Imprezy mają na celu promocję muzyki żeglarskiej w Kutnie. Mając na uwadze cieszące się ogromnym zainteresowaniem koncerty szanty odbywające się w Kutnie chciałabym rozszerzyć promocję tej muzyki z muzyką żeglarską zapraszając najlepsze i rokujące zespoły tego

MARATONY ZUMBA SALSATION
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Imprezy o charakterze fitnessowym mające na celu promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej poprzez taniec, aerobic, pilates. Imprezy niebiletowane

Hip-Hop Rose Festival
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 149 000 zł

Dwudniowy Festiwal muzyki hip-hopowej dla mieszkańców Kutna. Wydarzenie będzie okazją do spotkania się fanów tego gatunku muzycznego, a także odkrycia nowych talentów. W programie przewidziane są występy znanych artystów hip-hopowych, a także młodych, obiecujących raperów z Kutna i okolic. Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty taneczne i graffiti.

IMPREZY Z MUZYKĄ KLUBOWĄ (OPEN AIR)
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 50 000 zł

Imprezy z muzyką klubową zorganizowane w centrum miasta ze sceną z udziałem obiecujących dj-ów skierowane do miłośników takiej muzyki. Imprezy niebiletowane

MINI GOLF NAD OCHNIĄ
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Minigolf nad Ochnią to doskonałe rozwiązanie dla miłośników relaksu. Uniwersalne tory zapewnią wszystko, co potrzebne do gry i zabawy rodzinnej.

Odpal rolki na Zielonej Osi
Zakres tematyczny: Mały
Planowany koszt: 30 000 zł

Projekt polega na wieczornym, plenerowym przejeździe na rolkach szlakiem Zielonej Osi Miasta. Przejazd poprzedzony będzie warsztatami jazdy na rolkach. Warsztaty będę przeprowadzone przez profesjonalnego instruktora. W ramach projektu zakłada się również zakup kasków i ochraniaczy, które będą ogólnodostępne dla mieszkańców na wszelkich wydarzeniach miejskich na skateparku i pumptracku.

Boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Modernizacja obecnego boiska szkolnego do koszykówki i stworzenie nowego wielofunkcyjnego boiska do gier zespołowych takich jak: koszykówka, piłka nożna na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie. Planowane przedsięwzięcie polega na budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego przywracając pierwotne przeznaczenie tej przestrzeni.

KUTNO MA KOTA Centrum Adopcji i Wolontariatu
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Utworzenie ośrodka służącego kotom miejskim oraz mieszkańcom chcącym realizować się wolontaryjnie w opiece nad kotami bezdomnymi. Miejsce szkoleń z zakresu weterynarii, behawioru i żywienia kotów, w tym spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Miejsce, gdzie można spędzić wolny czas, popracować lub odpocząć, obejrzeć film, poczytać książkę w towarzystwie kotów.

Zielona przystań na Wenecji
Zakres tematyczny: Zielony
Planowany koszt: 150 000 zł

Celem projektu jest utworzenie strefy relaksu, gdzie mieszkańcy Kutna będą mogli w pełni cieszyć się świeżym powietrzem. Projekt ten ma na celu wykorzystanie pięknego zielonego terenu na osiedlu Wenecja przy ulicy Kochanowskiego – Kopernika. Zapewni on miejsce do odpoczynku, czytania książek oraz spotkań ze znajomymi, umożliwiając korzystanie z natury w przyjemny sposób.

Świecące ścieżki rowerowe w Kutnie
Zakres tematyczny: Duży
Planowany koszt: 150 000 zł

Projekt zakłada wyłożenie ścieżek rowerowych kruszywem, które nocą oddaje nagromadzone światło słoneczne. Materiał ten jest w stanie oddawać światło przez ponad 10 godzin. To ważne, ponieważ w naszym mieście silnie rozbudowywana jest infrastruktura rowerowa i cieszy się ona sporym zainteresowaniem. Takie rozwiązanie na pewno zwiększyłoby bezpieczeństwo korzystających z nich,zwłaszcza wieczorem.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: