reklama
reklama

5 pomysłów na skuteczny video marketing

Filmy są lubiane przez użytkowników i wyszukiwarki, nic więc dziwnego, że coraz więcej materiałów video wykorzystuje się w strategiach marketingowych. Tak angażujące medium pozwala zbudować owocną komunikację z klientem, wypromować markę czy zwiększyć zaufanie konsumentów. Jak skutecznie wykorzystać ten format? Poniżej znajdziesz pomysły na sprawny video marketing.

Pytania i odpowiedzi

Na stronach internetowych firm często spotyka się sekcję „pytania i odpowiedzi” czy FAQ (Frequently Asked Questions). Tam klienci i użytkownicy zainteresowani ofertą marki mogą znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania. Pozwala to rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze o usłudze lub produkcie. Czasem pewne kwestie łatwiej wytłumaczyć w rozmowie niż tekście. Jej odpowiednikiem może być materiał video, w którym poruszy się problematyczne tematy. Pomysły na takie filmy warto czerpać z gotowej już zakładki FAQ, komentarzy oraz wiadomości napływających do obsługi klienta.

- R E K L A M A -

Wyróżnić się wśród konkurencji – animacje reklamowe

Treści reklamowe, instruktażowe i brandingowe można zaprezentować w formie animacji 2D i 3D. To nowoczesny i stosunkowo rzadko spotykany format dający sporo opcji w zakresie kreacji świata, bohaterów czy pokazywania rzeczy niemożliwych do zarejestrowania kamerą. W zależności od przeznaczenia materiał video może przybrać różny stopień zaawansowania – od ruchomych ikonografik po szczegółową animację przypominającą film fabularny. Animacja reklamowa pozwala wyróżnić się wśród licznej konkurencji i przyciąga uwagę klientów. Koszt jej realizacji jest w dodatku znacznie niższy niż w przypadku produkcji standardowej reklamy. Animacje reklamowe możesz zlecić profesjonalistom na stronie https://flipside.pl.

User-generated content – filmy od klientów

Firma może mieć lojalnych klientów, regularnie dokonujących zakupów i polecających markę w sieci. Warto zachęcić ich do jeszcze większego zaangażowania. Można zorganizować konkurs na video prezentujące użycie jakiegoś produktu albo inspirowane hasłem promującym markę. Następnie uzyskany materiał uda się wykorzystać w celach marketingowych za zgodą nagrodzonych uczestników.

- R E K L A M A -

Dzień z życia firmy

Oprócz tego, że świetnymi pomysłami na skuteczny video marketing są animacje reklamowe, klipy w formie „pytania i odpowiedzi” oraz filmy od użytkowników, w atrakcyjnym formacie można pokazać swoją firmę od kuchni. Prezentując swoją działalność z bliska, zwiększa się wiarygodność i odchodzi od standardowych reklamowych przekazów. To, co dla jednych wydaje się rutyną, innych może zaciekawić. Poranna burza mózgów, pakowanie przesyłek, ekologiczna akcja, obmyślanie nowego produktu – ten format pozostawia dużą dowolność w pokazywaniu dnia z życia firmy. Dzięki temu klienci lepiej poznają markę. Firma przestanie być anonimowa i zyska ludzką twarz.

Case studies

Działania niektórych firm mają wpływ na biznesowe sukcesy ich klientów. Jeżeli dzięki produktowi lub usłudze dana marka poprawiła swoje wyniki finansowe, warto to pokazać w filmie. Należy więc przygotować studium przypadku, wskazując swoją rolę w kształtowaniu zmiany na lepsze. Dobrze przygotowane case study wypromuje pomocną firmę i stanie się inspiracją dla innych.

- R E K L A M A -

Nadmiar informacji w internecie może przytłaczać. Z tego powodu użytkownicy sięgają wyłącznie po treści angażujące ich uwagę. Chętnie wybieranymi przekazami są filmy, dlatego staną się one doskonałym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów. W swoich działaniach video marketingowych warto wykorzystać animacje reklamowe, user-generated content, case studies, przedstawić dzień z życia firmy albo zrealizować klip z odpowiedziami na często zadawane pytania. Takie działania znakomicie promują markę i budują jej wizerunek w sieci, dlatego zdecydowanie opłaca się je wypróbować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: