5 pomysłów na wyjazd majówkowy w 2023

Myślisz o wyjeździe na majówkę? Nie wiesz, gdzie się wybrać? W poniższy tekście znajdziesz 5 pomysłów na wyjazd majówkowy w 2023 roku. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

- R E K L A M A -

Majówka w 2023 – jak wypada?

Może na początek zastanówmy się, jak dokładnie wypada w tym roku majówka. Ile dokładnie wolnego będziemy mieli? Jeśli zajrzymy do kalendarza, to szybko zauważymy, że majówka w 2023 roku ułożyła się z korzyścią dla wielu z nas, ponieważ 1 maja wypada w poniedziałek, zaś 3 maja w środę. Dlatego bez brania dni wolnych możemy już cieszyć się trzema dniami wolnymi.

Z kolei biorąc jeden dzień wolny, a więc we wtorek 2 maja, możemy przedłużyć swoją majówkę o dwa kolejne dni i tak ostatecznie będziemy mieć pięć dni na odpoczynek. W jeszcze ciekawszym położeniu znajdują się osoby, które mogą wziąć wolne również 4 i 5 maja, a więc w czwartek i piątek, ponieważ w ten sposób można cieszyć się dziewięcioma dnia odpoczynku. Brzmi świetnie? I tak też jest, więc warto pomyśleć o zaplanowaniu jakiegoś wyjazdu na ten czas.

- R E K L A M A -

Gdzie wyjechać na majówkę w 2023?

Tylko gdzie właściwie się wybrać? Gdzie można spędzić majówkę w 2023 roku? Całe szczęście możliwości mamy całkiem sporo i poniżej przedstawiamy 5 najlepszych!

Majówka w górach

Jeśli chcemy spędzić majówkę w Polsce, to na pewno warto brać pod uwagę góry. Największą popularnością cieszą się oczywiście Tatry, czy Bieszczady. Jednak nic nie stoi też na przeszkodzie, by zdecydować się na odpoczynek w Beskidach, czy w Karkonoszach. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że najpopularniejsze kurorty górskie będą w tym czasie oblegane, podobnie zresztą jak i największe atrakcje, ale zawsze znajdą się sposoby, by sobie z tym poradzić, zwłaszcza jeśli niestraszne nam piesze wycieczki.

- R E K L A M A -

A tereny górskie do nich zachęcają, ponieważ widoki zapierają dech w piersiach i pozwalają odpocząć od trosk codziennych. Poza tym to właśnie pobyt w górach sprawia, że możemy podreperować swoje zdrowie, zwłaszcza jeśli będziemy stawiali na aktywny odpoczynek.

Majówka nad Bałtykiem

Alternatywą dla majówki w górach będzie oczywiście pobyt nad Bałtykiem. Tutaj także mamy szerokie możliwości, ponieważ możemy stawiać na najpopularniejsze miasta, a więc na Gdańsk, Kołobrzeg, Władysławowo, czy nawet na Hel. Jednak nie brakuje także mniejszych, spokojniejszych miejscowości nadmorskich i o nich więcej można przeczytać na https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-weekend-majowy/.

Pogoda nad Bałtykiem w maju bywa bardzo różna i choć nie mamy pewności, czy uda nam się poopalać, to możemy być pewni, że i tak atrakcji tutaj nie zabraknie. Najwięcej z nich czeka oczywiście w Gdańsku, zwłaszcza jeśli pobyt tutaj połączymy razem z odwiedzeniem Gdyni i Sopotu. Jednak inne miasta i miasteczka także mają wiele do zaoferowania, więc warto rozejrzeć się za noclegiem dla siebie. 

Wyjazd do Egiptu

Jeśli zależy nam na większej dawce słońca i odwiedzeniu egzotycznego kurortu, to na pewno warto wziąć pod uwagę Egipt. To państwo jest chętnie przez nas odwiedzane już od bardzo dawna, głównie w sezonie typowo wakacyjnym. Jednak to właśnie w maju można liczyć na najniższe ceny w Egipcie, jak również na znacznie mniejszą ilość turystów. Dlatego warto sprawdzić, jak przedstawiają się oferty biura podróży.

Majówka w słonecznej Hiszpanii

Na naszej liście nie mogło też zabraknąć Hiszpanii, zwłaszcza że temperatury tutaj w maju już są bardzo przyjemne. Poza tym Hiszpania to wyjątkowy kraj, o jakże barwnej kulturze, który jest w stanie zaoferować nam wiele pomysłów na spędzenie majówkowego wyjazdu. Możemy do woli zażywać kąpieli wodnych, opalać się, czy uprawiać sporty wodne. Do tego oczywiście możemy zobaczyć najciekawsze zabytki, spróbować lokalnych smakołyków i poznać lokalną ludność, która jest bardzo sympatyczna.

Długi weekend w Meksyku

Jeśli uda nam się wydłużyć swój urlop w maju, to na pewno warto też wziąć pod uwagę Meksyk, zwłaszcza że już od maja temperatury są wyższe, więc nie dość, że naładujemy swoje baterie, to jeszcze złapiemy pierwszą opaleniznę przed wakacjami. Nie sposób pominąć również tego, że Meksyk jest w stanie zaoferować nam wiele ciekawych miejsc, czy zabytków.

Do najpopularniejszych zaliczyć można Piramidy Chichen Itza, czy studnie krasowe w wapiennych skałach. To również w Meksyku nie brakuje pięknych plaż z czystą wodą, co zachęca też do zażywania kąpieli. Poza tym loty oferowane są w naprawdę dobrych stawkach, więc warto rozejrzeć się za odpowiednią ofertą dla siebie. 

Majówka 2023 za granicą – o czym pamiętać?

Wybierając się na majówkę do krajów Unii Europejskiej możemy korzystać z darmowej opieki medycznej w ramach karty EKUZ. Jednak ma ona pewne ograniczenia, ponieważ zapewnioną mamy tylko podstawową opiekę medyczną, więc w nagłych przypadkach za wiele usług trzeba będzie płacić ze swoich oszczędności.

Jednak jak wskazuje wakacyjnapolisa.pl jest sposób na to, by temu zapobiec i wystarczy sięgnąć po dobrą polisę turystyczną. Przyda nam się ona także podczas wyjazdów do krajów spoza Unii Europejskiej, a więc na przykład do Meksyku, czy Egiptu, ponieważ tam karta EKUZ nie obejmuje. 

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: