Wiadomości KutnoLifestyle5 rzeczy, które warto wiedzieć o Executive Search

5 rzeczy, które warto wiedzieć o Executive Search

Współczesne firmy muszą posiadać odpowiednią kadrę zarządzającą, która pozwoli im na właściwy rozwój. Aby pozyskać takich pracowników, należy przeprowadzić rekrutację wśród osób pracujących na podobnych stanowiskach. Wyjaśniamy, na czym polega taka metoda rekrutacji i co warto o niej wiedzieć.

Co to jest Executive Search? Na czym polega?

- Reklama -

Executive Search to metoda rekrutacji kandydatów na stanowiska średniej i wyższej kadry zarządzającej oraz na stanowiska specjalistyczne wymagające posiadania rzadkich kompetencji. Polega na rekrutowaniu pracowników wśród osób, które już pracują w innej firmie na podobnym stanowisku. Warto wiedzieć, czym jeszcze wyróżnia się taka metoda rekrutacji.

Co warto wiedzieć o Executive Search?

Executive Search jest stosowany do poszukiwania kandydatów na bardzo odpowiedzialne stanowiska, od których może zależeć praca całych działów i obszarów, a więc i firmy. Wymagania wobec nich są bardzo wyśrubowane. Tak więc i sam proces rekrutacyjny musi być odpowiednio przeprowadzony.  Z tych powodów ta metoda rekrutacji wyróżnia się:

  • zaangażowaniem kadry zarządzającej — są to menedżerowie z minimum 10-letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu wymagających projektów rekrutacyjnych. Posiadają szerokie kontakty potrzebne do skutecznego działania i dotarcia do odpowiednich kandydatów niedostępnych na rynku pracy;
  • pełną poufnością i dyskrecją — osoby, które chcemy pozyskać, mają pewne zobowiązania wobec swoich pracodawców;
  • pozyskiwaniem kandydatów niedostępnych na rynku pracy — większość osób o wysokich kwalifikacjach pracuje w innych firmach. Doświadczeni rekruterzy potrafią do nich dotrzeć, wzbudzić ich zaufanie i przekonać ich do zmiany miejsca pracy;
  • badaniami potencjalnych kandydatów na dane stanowisko — rekrutacja opiera się na skutecznych i nowoczesnych metodach, takich jak badanie motywacji do zmiany, Assessment Centre, Development Centre oraz wywiady kompetencyjne. Pozwalają one sprawdzić, czy kandydat ma odpowiednie cechy, wiedzę i kompetencje, pasuje do kultury organizacyjnej firmy, oraz czy spełnia wymogi przyszłego pracodawcy;
  • skutecznością w pozyskiwaniu kompetentnych kandydatów na stanowiska średniej i wyższej kadry zarządzającej — dzięki temu pracodawca zatrudni osobę, która dobrze rozumie organizację, jej potrzeby i cele, a także potrafi współpracować, wykorzystać potencjał swój oraz innych osób z zespołu, spojrzeć na obszar swoich działań z nowej perspektywy i wprowadzić niezbędne zmiany.
- Reklama -

Dzięki temu pracodawca zatrudni pracownika, który będzie najlepiej pasował do stanowiska pracy oraz do kultury organizacyjnej firmy.

Executive Search — skuteczna metoda rekrutacji kadry zarządzającej niedostępnej na rynku pracy

Executive Searchto metoda rekrutacji potencjalnych pracowników na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, która jest prowadzona przy pomocy poszukiwań bezpośrednich. Wymaga zaangażowania kadry zarządzającej, poufności i przeprowadzania gruntownych badań kandydata. Odpowiednią kadrę zarządzającą, która dobrze przeprowadzi taki proces, znajdziemy w profesjonalnych firmach rekrutacyjnych.

- Reklama -

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://antal.pl/dla-pracodawcy/usluga/executive-search

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: