5 sposobów na zachowanie czystości w przedpokoju, gdy za oknem plucha

Przedpokój w okresie zimowym sprząta się znacznie częściej niż zwykle. Błoto, roztopiony śnieg, piasek – to wszystko wnoszone jest przez domowników i odwiedzających gości. Jak więc zachować czystość w przedpokoju, gdy aura za oknem nie jest sprzyjająca? Poznaj praktyczne wskazówki!

- R E K L A M A -

Dobrze zorganizuj domową przestrzeń

Jeżeli chcesz zachować czystość w przedpokoju i nie wycierać podłogi za każdym przekroczeniem progu, warto zainwestować w wycieraczkę zewnętrzną oraz podkładkę na buty, na którą będzie można odłożyć przemoczone czy też zabłocone obuwie. Następnym skutecznym sposobem jest zakup specjalnych gumowych podkładek czy też chłonnych ścierek – przydadzą się one zarówno zimą, jak również w okresie jesienno- zimowym i bez wątpienia pomogą uniknąć plam na płytkach czy też panelach. Kolejnym sposobem na zachowanie czystości jest dobra organizacja przestrzeni – konkretne miejsce na czapki, rękawiczki czy szale, przestrzeń na drobiazgi, takie jak klucze, czy też wygospodarowane miejsce na wygodne powieszenie kurtek – dobrze zaplanowana przestrzeń z pewnością ułatwia utrzymanie porządku, a także stanowi doskonałą wizytówkę całego domu!

Funkcjonalny przedpokój to podstawa!

Czwartym sposobem na czystość w przedpokoju jest przechowywanie w nim tylko ubrań i rzeczy sezonowych – znacząco ułatwi to zachowanie ładu, a także sprawi, że wszystkie niezbędne rzeczy o danej porze roku będą łatwo dostępne. Porządek w przedpokoju nie będzie możliwy bez odpowiedniego wyposażenia domowego kącika. Skutecznym sposobem na zachowanie czystości w przedpokoju jest więc posiadanie praktycznych i wygodnych w użyciu akcesoriów do sprzątania podłogi. Podręczny mop ze spryskiwaczem, mop obrotowy czy też zestaw praktycznej szczotki z otwartą szufelką – takie akcesoria bez wątpienia pomogą w zachowaniu porządku, a także sprawią, że sama czynność sprzątania będzie należeć do szybkich i przyjemnych. Odwiedź Leifheit i poznaj więcej praktycznych wskazówek, a także profesjonalny sprzęt oraz akcesoria do sprzątania!

- R E K L A M A -

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: