(ZDJĘCIA) Polfarmex przerwał złą passę, Noteć pokonana

Po dwóch z rzędu porażkach koszykarze Polfarmexu Kutno pewnie wygrali we własnej hali z Notecią Inowrocław 76-61. Najskuteczniejszymi koszykarzami w ekipie Jarosława Krysiewicza okazali się Zębski i Kobus, a double-double zaliczył Szwed.

Zobacz zdjęcia Polfarmex – Noteć (fot. probasket.net.pl)

- R E K L A M A -

Początek spotkania należał do kutnian, którzy szybko zbudowali kilku punktową przewagę. Mecz dobrze rozpoczął Mateusz Zębski, który raz za razem dziurawił siatkę przyjezdnych. Nie zawodził na dystansie Damian Janiak, po trafieniu którego prowadziliśmy 10:4. Zawodnicy Polfarmexu grali szybko, a przede wszystkim skutecznie. Kiedy swoje punkty dołożyli Michał Marek, Arkadiusz Kobus i Mateusz Szwed, prowadzenie gospodarzy urosło do 11 oczek (18:7). Noteć odgryzała się trafieniami Wojciecha Żurawskiego, ale Kobus ze Szwedem wspaniale finiszowali co po 10 minutach przełożyło się na prowadzenie 25:14.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. Koszykarze z kujawsko-pomorskiego ruszyli do odrabiania strat, dzięki czemu na tablicy mieliśmy wynik 28:22. Farmaceuci nie pozwolili na więcej. Po akcji Marka 2+1 oraz kolejnym dystansowym trafieniu Janiaka, znowu „bezpiecznie” prowadziliśmy (38:27). Wygrywamy to starcie 17:16 i do przerwy prowadzimy 42:30.

Pierwsze akcje po zmianie stron należały do Żurawskiego. Doświadczony środkowy przyjezdnych mocno niepokoił naszych obrońców. Przewaga Polfarmexu cały czas oscylowała w granicach dwucyfrowego rezultatu, a po trafieniu Kobusa urosła nawet do piętnastu oczek (51:36). W końcówce Noteć zdołała odrobić część strat, ale do decydującej kwarty zawodnicy Jarosława Krysiewicza przystępowali, prowadząc 59:50.

Ostatnia część meczu nie przyniosła nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kutnianie kontrolowali wynik, wygrywając to starcie 17:11 i w całym spotkaniu 76:61.

Niesamowite zawody rozegrał król tablic Mateusz Szwed, który w nieco ponad 20 minut zdobył 12 punktów i zebrał 17 piłek. Najskuteczniejsi w talii Krysiewicza z 14 oczkami byli Arkadiusz Kobus oraz Mateusz Zębski.

Polfarmex Kutno – Noteć Inowrocław 76:61
(25:14, 17:16, 17:20, 17:11)

Polfarmex: Zębski 14, Kobus 14, Szwed 12 (17 zb.), Janiak 11, Marek 9, Sobczak 8, Majewski 6, Tradecki 2, Antczak 0, Pawlak 0;

Noteć: Żurawski 17, Filipiak 13, Adamczewski 11, Małecki 8, Szczepanik 5, Paul 5, Sroczyński 2, Marciniak 0.

źródło: KKS Pro-Basket Kutno