Akcja jak z filmu akcji. Policyjny pościg za poszukiwanym listem gończym [ZDJĘCIA/WIDEO]

Kutnowska policja wydała komunikat w sprawie zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. O dużej akcji mundurowych i policyjnym pościgu wczoraj pisaliśmy na naszym portalu.

- R E K L A M A -

– Kutnowscy kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierujący był poszukiwany listem gończym. Miał do odbycia karę przeszło 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd którym uciekał nie posiadał badań technicznych oraz OC – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

22 marca 2023 roku policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zauważyli kierującego samochodem marki VW, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną listem gończym. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

- R E K L A M A -

Na ich widok kierowca gwałtownie przyśpieszy i kontynuował dalszą jazdę. Zdesperowany 42-latek uciekał ulicami Kutna, a następnie wyjechał poza miasto w stronę miejscowości Bielawki łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego. Do pościgu sukcesywnie dołączały kolejne patrole. W Sierakowie, jednej z podkutnowskich miejscowości, policjanci rewiru dzielnicowych wykorzystali oznakowany radiowóz do zablokowania drogi ucieczki piratowi. Tym manewrem uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy vw.

Desperat widząc, że nie ma możliwości przejazdu, gwałtownie zahamował, wyskoczył jeszcze z jadącego samochodu i zaczął uciekać przez pobliskie pola. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego po chwili pieszego pościgu zatrzymali i obezwładnili mężczyznę.

- R E K L A M A -

– Tak jak typowali policjanci, był to 41-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd którym się poruszał nie miał badań technicznych ani ubezpieczenia OC. Mężczyzna trafił już za kraty. Dodatkowo usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywny – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: