Akcja kutnowskiej drogówki. Posypały się mandaty dla pieszych i kierujących

Kutnowscy policjanci przeprowadzili działania „NURD”. Działania te mały wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Posypało się sporo mandatów.

- R E K L A M A -

W środę 22 marca 2023 roku policjanci kutnowskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami. W działaniach udział wzięło 17 funkcjonariuszy.

– Ujawniono w sumie aż 71 wykroczeń w tym 18 popełnionych przez osoby piesze, 11 przez rowerzystów, 10 przez kierujących wobec pieszych, 2 przez kierujących wobec rowerzystów oraz 24 wykroczenia przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Przypomnijmy, że grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego stanowią: piesi, rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, osoby poruszające się za pomocą urządzeń wspomagających ruch, motorowerzyści oraz motocykliści – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Natomiast już dziś po raz kolejny policjanci kutnowskiej drogówki wezmą pod lupę wykroczenia kierujących popełniane przeciwko bezpieczeństwu pieszych.

– Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzący na nie ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju. Przypominamy, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu zgodnie z nowym taryfikatorem grozi mandat w wysokości 1500 złotych – dodaje D. Olczyk.

- R E K L A M A -

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: