reklama

Akcja kutnowskiej policji. Mieszkańcy otrzymali odblaski

Kutnowscy policjanci ruchu drogowego niemal każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego. Dziś w ramach działań BEZPIECZNY PIESZY edukowali i rozdawali mieszkańcom Kutna odblaski. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

14 grudnia 2023 roku policjanci drogówki po raz kolejny wyszli z inicjatywą poprawy bezpieczeństwa osób pieszych na drogach powiatu kutnowskiego. Dziś policjanci ruchu drogowego rozdawali mieszkańcom naszego miasta elementy odblaskowe w ramach działań PIESZY. Akcja spotkała się z dużą aprobatą przechodniów, którzy z chęcią zatrzymywali się i rozmawiali o bezpieczeństwie z funkcjonariuszami. A otrzymane odblaski wywoływały uśmiech na twarzach a co najważniejsze – bezpieczeństwo i widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na obrażenia związane ze skutkami zdarzenia  drogowego. Nie zapominajmy że, pieszego nic nie  chroni, ani  karoseria pojazdu, ani poduszki, ani inne techniczne wyposażenie jakie znajdziemy w pojazdach.

- R E K L A M A -

Niestety nadal  na drogach województwa łódzkiego  zdarza się, że piesi giną lub zostają ciężko  ranni. Dlatego tak ważna jest edukacja pieszych dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz noszenie przez nich elementów odblaskowych.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: