Akcja kutnowskiej policji przy przejazdach kolejowych (ZDJĘCIA)

Kutnowska „drogówka”, Straż Ochrony Kolei, oraz pracownicy PKP po raz kolejny działały razem na przejazdach kolejowych. Akcja miała wymiar informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”.

- R E K L A M A -

1 września 2023 roku funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym razem działania przeprowadzono na przejeździe kolejowym w Kutnie na ulicy Łąkoszyńskiej. Celem działań, organizowanych na przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory. Przedstawiciele policji i kolei wręczali kierowcom materiały informacyjne. Zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Przypominamy !
Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno / mł. asp. Daria Olczyk


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: