Akcja Łowców Pedofili pod Kutnem, zatrzymano mężczyznę. „Miał przekazywać obrzydliwe treści” [ZDJĘCIA]

Fundacja ECPU Polska: Łowcy Pedofili przeprowadzili w weekend w powiecie kutnowskim akcję, mającą na celu zatrzymanie 23-letniego mężczyzny. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kutnie.

- R E K L A M A -

Mężczyzna z powiatu kutnowskiego, zdaniem przedstawicieli ECPU Polska, przez kilka tygodni miał „przekazywać obrzydliwe treści 12-letniemu wirtualnemu dziecku fundacji”. Mężczyzna miał wielokrotnie drobiazgowo opisywać swoje fantazje erotyczne z małoletnią. Miał również między innymi krok po kroku obrazować jej akt seksualny.

– 23-letni Maciej, który dzięki naszej interwencji został przekazany w sobotę w ręce organów ścigania do dziś był osadzony w policyjnym areszcie. W międzyczasie policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Kutno przeszukali miejsce jego zamieszkania zabezpieczając trzy smartfony oraz laptop stanowiący własność podejrzanego. Dziś już wiemy, że w urządzeniach znaleziono korespondencję z większą ilością osób małoletnich – komentują przedstawiciele ECPU Polska.

- R E K L A M A -

Jak czytamy na profilu fundacji w mediach społecznościowych, po przeprowadzeniu wszystkich czynności mężczyzna został dziś doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

– Na podstawie obszernego materiału dowodowego zgromadzonego i zabezpieczonego przez Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili postawiono mu zarzuty popełniania przestępstwa z art. 200 kk. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Tym samym Maciej będzie oczekiwał na wolności na swoją rozprawę sądową – dodają Łowcy Pedofili.

- R E K L A M A -

Policja na razie jest oszczędna w komentarzach dotyczących tej sprawy.

– Mogę potwierdzić, że mężczyzna wskazany przez ECPU Polska został zatrzymany. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury – powiedziała portalowi PanoramaKutna.pl mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zdjęcia z akcji zatrzymania mężczyzny:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: