reklama
reklama
reklama
reklama

Alarm bombowy w powiecie kutnowskim, ewakuacja pracowników

W powiecie kutnowskim doszło dziś do alarmu bomowego w jednym z zakładów pracy. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej w Kutnie.

- R E K L A M A -

Jak wynika ze wstępnych informacji, na terenie jednego z zakładów w Żychlinie doszło do ewakuacji po otrzymaniu informacji o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego.

„Do miejscowej firmy dotarł mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Z godnie z procedurami służby będę sprawdzać prawdziwość zgłoszenia. Na chwilę obecną pracownicy zakładu opuścili jego teren. Podobnie pracownicy spółki Kogeneracja, co wiąże się z czasowym wygaszeniem pieca i uciążliwościami dla mieszkańców budynkach zasilanych w c.o. i c.w.u” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej żychlińskiego urzędu.

- R E K L A M A -

Gminny sztab kryzysowy nie jest angażowany w zdarzenie i nie otrzymaliśmy również żadnej prośby o wsparcie organizacyjne. Z informacji ze sztabu zarządzania kryzysowego w starostwie wynika, że tam również nie dotarł żaden oficjalny komunikat. Oczekujemy na oficjalny komunikat służb badających teren zakładów EMIT” – dodają władze Żychlina.

„Potwierdzam, mamy zgłoszoną taką interwencję. Obecnie trwają czynności” – komentuje mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Wszystko wskazuje na to, że na szczęście mamy do czynienia z fałszywym alarmem.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: