reklama
reklama

Alarm w mieszkaniu, na pomoc ruszyli strażacy. Mogło być naprawdę niebezpiecznie

Istniało realne zagrożenie, że w jednym z mieszkań mógł zaatakować cichy zabójca. Po załączeniu się specjalnej czujki na miejsce natychmiast udali się strażacy.

„Zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Dobrzelin, gdzie w jednym z mieszkań załączyła się czujka czadu. Sprawdziliśmy poziom tlenku węgla w mieszkaniu przy pomocy detektora wielogazowego, który jednak nie wykazał żadnych wartości. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców, zalecono sprawdzenie kominów i pieca przez uprawnionego kominiarza. Nasze działania trwały niecałą godzinę” – relacjonują druhowie z OSP Żychlin, którzy podejmowali interwencję w środowy wieczór.

- R E K L A M A -

Druhowie zachęcają do zakupu i używania czujek czadu. „Mogą uratować życie! Czad to bardzo groźny przeciwnik – zatrucie nim może skończyć się śmiercią. Jest bezwonny i bezbarwny, co znacznie utrudnia rozpoznanie, że się ulatnia. To bardzo groźne! Lepiej, aby straż przyjechała do alarmującej o czadzie czujki o jeden raz za dużo, niż czyjeś życie miałoby się przedwcześnie skończyć” – tłumaczą druhowie z Żychlina.

źródło: OSP Żychlin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: