Wiadomości KutnoKutnoAmerykanie budują nową fabrykę w Kutnie. Szykuje się kilka ważnych inwestycji w strefie

Amerykanie budują nową fabrykę w Kutnie. Szykuje się kilka ważnych inwestycji w strefie

W kutnowskiej strefie przemysłowej zapowiada się kilka interesujących inwestycji. Rozpoczęła się już między innymi budowa nowego amerykańskiego zakładu, rozbudowę planują także działające tam przedsiębiorstwa.

- Reklama -

– Nie ma już zastoju, który był przez dwa lata pandemii. Teraz jest spory ruch w inwestycjach, który sprawia, że firmy się rozwijają i będzie więcej miejsc pracy – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Włodarz Miasta Róż poinformował między innymi o rozpoczęciu budowy amerykańskiego zakładu, który będzie zajmował się produkcją panierki. Ponadto inwestycje związane z rozbudowaniem swoich zakładów realizują lub w najbliższym czasie będą realizowały między innymi Kellogs , Katoen Natie, New Cold czy Animex.

- Reklama -

Dodatkowo „przeprowadzkę” z ulicy Łąkoszyńskiej na Metalową planuje PreZero Service Centrum, który zajmuje się gospodarką odpadami w regionie.

Ukraińcy pytają o dostępne hale

Jak poinformował prezydent, pojawiają się także pytanie o hale o powierzchni od 300 do 500 tys. metrów ze strony ukraińskich firm, które ze względu na wojnę w Ukrainie planują przenieść swoje biznesy do Polski. Kutnowskie tereny byłyby ciekawe dla naszych wschodnich sąsiadów, ale okazuje się, że na tę chwilę nie ma wolnych powierzchni, która satysfakcjonowałyby ukraińskich przedsiębiorców.

- Reklama -

Co warte odnotowania, według szacunków władz miasta, zatrudnienie w całej strefie przemysłowej na Sklęczkach oscyluje w granicach 11 tysięcy osób z Kutna, powiatu kutnowskiego i ościennych powiatów.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: