reklama
reklama

Animex w czasie koronawirusa: Zachowajmy spokój i bądźmy przygotowani

Żyjemy w trudnych czasach. Zapewne nie unikniemy dalszego rozprzestrzenia się koronawirusa, ale możemy, najlepiej jak to potrafimy, przygotować się na różne scenariusze aby zminimalizować zagrożenie. Animex w Kutnie i w Korytach gm. Daszyna to 4 zakłady produkcyjne realizujące podstawowe potrzeby żywieniowe rodaków oraz konsumentów na całym świecie.

- R E K L A M A -

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności i zobowiązań jakie na nas ciążą. Dlatego wdrożyliśmy i stale uaktualniamy wewnętrzne procedury, których celem jest organiczenie ryzyka związanego z wirusem SARS-CoV-2. Nadrzędny cel to bezpieczeństwo naszych pracowników oraz kontrahentów, a także zapewnienie ciągłości dostaw żywności obywatelom. Niestety ten wyjątkowy okres, to również wzmożona obecność w przestrzeni publicznych plotek i nieprawdziwych informacji. Apelujemy zatem o zachowanie spokoju, nie uleganiu emocjom i wspólną walkę nad ograniczeniem skutków pandemii.

Jesteśmy liderem produkcji żywności w naszym kraju zatrudniającym łącznie ponad 10.000 pracowników. Codziennie z zakładów Animex Foods na stoły konsumentów w kraju i zagranicą trafiają znaczące ilości mięsa i jego przetworów. Centralnym punktem na naszej mapie jest Kutno, i to zarówno dosłownie, w związku położeniem geograficznym, jak i w przenośni, biorąc pod uwagę koncentrację naszych działań i wysiłków, właśnie na tym miejscu. W samej strefie przemysłowej Kutna posiadamy 3 nowoczesne zakłady produkcji, konfekcjonowania i przetwórstwa mięsa, a w nieodległych Korytach ulokowany został nasz ostatni projekt – najnowocześniejszych zakład drobiarski w Polsce i Europie, który rozpoczął swoją produkcję we wrześniu ubiegłego roku.

- R E K L A M A -

Postawienie na Kutno z oczywistych względów rodzi w nas wielką odpowiedzialność wobec pracowników i ludzi zamieszkujących to prężne miasto i jego okolice. Czujemy się integralną częścią krajobrazu gospodarczego i społecznego Kutna oraz jego pełnoprawnym mieszkańcem. Ma to kolosalne znacznie szczególnie teraz, w dobie zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, gdzie zagwarantowanie jak najlepszej ochrony zdrowia naszej załodze wymaga pogodzenia z koniecznością zapewniania płynności dostaw produkowanej żywności, która trafia do milionów obywateli zmagających się z trudami funkcjonowania w czasie pandemii.

W fabrykach oraz biurach wchodzących w skład Animex Foods wdrożyliśmy i stale aktualizujemy nadzwyczajne procedury postępowania na czas zagrożenia epidemicznego. Celem zaimplementowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród pracowników oraz osób z zewnątrz, niezbędnych dla zachowania ciągłości produkcji. Dodatkowo zrezygnowaliśmy całkowicie z wizyt partnerów biznesowymi i klientów w naszych zakładach. Wewnętrzne systemy kontroli są regularnie weryfikowane i zachowują spójność z wytycznymi władz centralnych oraz jednostek oddelegowanych do walki z wirusem SARS-CoV-2. Hołdujemy zasadzie jedności i wspólnego dążenia do zminimalizowania ryzyka wywołanego koronawirusem.

- R E K L A M A -

Niestety, ten trudny dla nas czas, obfituje w wysyp plotek i nieprawdziwych informacji. Tym razem samozwańczy liderzy opinii oraz anonimowi informatorzy mają dodatkowy oręż jakim jest nieskrępowana i niczym nieograniczona możliwość szerzenia fake newsów w mediach społecznościowych. Rozsiewanie niepokoju potęguje strach i zaniepokojenie wśród często zdezorientowanych przedstawicieli lokalnych społeczności. Apelujemy zatem o skupienie się na wspólnym przezwyciężaniu trudności. Zachowajmy spokój i zdrowy rozsadek, nie dajmy się ponieść emocjom.

Pragniemy zapewnić naszych pracowników, jak również wszystkich mieszkańców Kutna oraz okolic, że niezmiennie dokładamy wszelkich starań, aby zwiększać nasze bezpieczeństwo. Nikt nie jest w stanie całkowicie ustrzec nas przed koronawirusem, ale możemy podjąć starania, by się przed nim uchronić. Jesteśmy i pozostaniemy częścią kutnowskiej Rodziny. Z takim założeniem wybraliśmy to miejsce na przestrzeń naszych kluczowych aktywności biznesowych oraz społecznych. Bądźmy razem w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Łukasz Dominiak
rzecznik prasowy Animex

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: