REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

Antyaborcyjny bus jeździ po Kutnie z włączonym megafonem. Mieszkańcy myślą, że to komunikaty o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA/WIDEO]

Po ulicach Kutna od kilku godzin jeździ bus, który wygłasza komunikaty przez megafon – poinformowali nas mieszkańcy. Kutnianie myśleli, że to policyjne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa, jednak okazuje się, że to antyaborcyjna manifestacja.

poniżej dalsza część artykułu

Pigułka aborcyjna zabija – auto z takim hasłem, wraz z drastycznymi zdjęciami płodów, jeździ dziś ulicami Kutna. To antyaborcyjna manifestacja, która sprawiła w naszym mieści spore poruszenie. Mieszkańcy słysząc komunikaty nadawane przez megafon myślą jednak, że to akcja służb w związku z wojną w Ukrainie.

O sytuacji informowali nas mieszkańcy. – Widziałem, że jeździ jakiś bus i słychać z niego jakieś komunikaty. W pierwszej chwili myślałem, że to służby w związku z sytuacją na Ukrainie wygłaszają informacje o pozostanie w domu, tak jak było podczas pandemii w 2020 roku – mówi jeden z mieszkańców, który poinformował nas o busie.

poniżej dalsza część artykułu

Także w sieci pojawiają się komentarze zaniepokojonych mieszkańców.

„Czy ktoś z Państwa wie, o czym Policja informowała przed chwilą z auta, jeżdżącego ulicami miasta? Nie usłyszałam, a może to coś ważnego” – to post pani Anny w jednej kutnowskich grup w mediach społecznościowych.

poniżej dalsza część artykułu

„Czy kogoś poj*** z tą antyaborcyjną szczekaczką jeżdżącą po Kutnie? Pomijając kwestie etyczne samej aborcji – super timing – zanim otworzyłem okno pomyślałem, że ktoś ogłasza stan wojenny…” – pisze w mediach społecznościowych z kolei pan Jacek.

Kto odpowiada za przejazd busa po Kutnie?

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, Urząd Miasta Kutno został zawiadomiony przez Pana Adama Wiśniewskiego, że w dniu 03 marca 2022 roku od godziny 1000 do godziny 13.00 na ul. Wyszyńskiego nr 5 w Kutnie (parking przed sklepem Kaufland) planowane jest zgromadzenie publiczne w trybie uproszczonym (protest w kontekście prawo do życia – stop biznesowi śmierci) z udziałem 2 – 3 osób, celem zgromadzenia jest propagowanie prawa do życia.

poniżej dalsza część artykułu

Organizatorem zgromadzenia jest Adam Wiśniewski – przedstawiciel Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Wkrótce więcej informacji.

  • Czytaj więcej:
  • top
reklama

Warto przeczytać:

reklama