PanoramaKutna.plKoronawirusApel do mieszkańców o szczepienia przeciwko COVID-19. Kutnowscy radni nie byli jednomyślni

Apel do mieszkańców o szczepienia przeciwko COVID-19. Kutnowscy radni nie byli jednomyślni

Rada Miasta Kutno wystosowała apel do mieszkańców Kutna, w którym zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. Nie wszystkim radnym ten pomysł przypadł jednak do gustu.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, rajcy głosowali za podjęciem uchwały w sprawie wystosowania apelu do mieszkańców w sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi. Dziewiętnastu radnych zagłosowało „za”, a dwóch wstrzymało się od głosu. Byli to radna Danuta Blus oraz radny Tomasz Rędzikowski.

-

W apelu radni podkreślają, że dzięki szczepieniom, przyczynimy się do szybszego powrotu do normalnego życia, sprzed pandemii. Przytaczają też, że „z bardzo dużym prawdopodobieństwem, sięgającym nawet 95%, szczepienia uchronią nas przed zakażeniem COVID-19”.

Poniżej pełna treść apelu wystosowanego do mieszkańców Kutna:

-

My Radni Rady Miasta Kutno, w trosce o zdrowie nas wszystkich zamieszkujących na terenie Miasta Kutno zachęcamy do szczepień przeciwko COVID-19.

-

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem, sięgającym nawet 95%, szczepienia uchronią nas przed zakażeniem COVID-19. Zaszczepienie się pozwoli na uniknięcie zachorowania bądź na łagodniejszy przebieg choroby.

Możemy komuś uratować życie – im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną.

Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

Przyczynimy się do zwalczenia pandemii na świecie – od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony uchroni potencjalnie od kilku do kilkunastu osób przez zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

Szczepiąc się, zyskamy wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego, najbliższych, znajomych, przyjaciół i współpracowników.

Szczepionki są badane przez najlepszych naukowców z całej Unii Europejskiej. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Leków.

Przed szczepieniem każdy zostanie przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzi swój aktualny stan zdrowia.

Szczepiąc się, przyczynimy się do szybszego powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat. Nie ma już czasu na wątpliwości. Apelujemy więc, zaszczepmy się i uratujmy nasze zdrowie i życie.

-

Nie przegap: