reklama
reklama

Apel prezydenta Burzyńskiego o pomoc finansową dla Ukraińców

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński wraz ze Społeczną Fundacją Miasta Kutna wystosował apel dotyczący pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy przybywają do naszego miasta. Uruchomione zostały specjalne konta bankowe.

Ukraina od dwóch tygodni pogrążona jest w wojnie, którą rozpoczęły rosyjska wojska. Od tamtej pory Kutno jest solidarne z Ukraińcami – wielu z nich w naszym mieście znalazło dach nad głową, nie brakuje różnych zbiórek i akcji pomocowych. Apel dotyczący zbiórki pieniędzy wystosowały władze Kutna.

- R E K L A M A -

– W obliczu potężnego konfliktu zbrojnego, jaki odgrywa się tuż za granicami naszego państwa, solidaryzujemy się z zaatakowanym narodem ukraińskim – mówi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

– Od pierwszych dni tej tragedii doświadczamy ogromnej skali zaangażowania i wsparcia ze strony osób prywatnych, jak i lokalnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych. To bardzo budujące, że potrafimy być tak solidarni. Całej społeczności kutnowskiej pragniemy przekazać słowa wielkiego uznania i wdzięczności za ciągłe wsparcie i przekazaną już pomoc – dodaje prezydent.

- R E K L A M A -

Jak dodaje, „naród ukraiński, przeżywający tragizm wojny, nadal potrzebuje naszego wsparcia”.

– Dlatego kierujemy gorący apel do mieszkańców Kutna, ale też instytucji, firm, organizacji pozarządowych czy wspólnot parafialnych. W tym celu Społeczna Fundacja Miasta Kutna uruchomiła specjalne konta bankowe na zbiórkę środków finansowych. Jednym z zadań statutowych fundacji jest prowadzenie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, podejmowanie współpracy między różnymi środowiskami – wyjaśnia prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Otrzymana pomoc będzie kierowana do Ukrainy, jak i osób narodowości ukraińskiej, przebywających w naszym mieście. Wpłaty na rzecz Społecznej Fundacji Miasta Kutna z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie można kierować na wskazane poniżej konta:

Bank BNP PARIBAS Bank Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie

– nr konta (waluta PLN) – 07 1600 1462 1837 0522 0000 0004

– nr konta (waluta EUR) – 77 1600 1462 1837 0522 0000 0005

W tytule przelewu prosimy o wpisanie ,,Pomoc dla Ukrainy”.

Bądźmy solidarni z Ukrainą i jej bohaterskimi obywatelami.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: