reklama
reklama

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę. 38-latek nie przyznaje się do zarzutów

Mężczyzna podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie – taką decyzję podjął dzisiaj sąd. Podejrzany 38-latek nie przyznaje się do zarzutów.

– Dzisiaj Sąd Rejonowy w Łęczycy, na wniosek tamtejszej prokuratury, aresztował na 3 miesiące 38 – latka, podejrzanego o spowodowanie w stanie nietrzeźwości, w dniu 9 stycznia 2022r. w Krośniewicach wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia. Zginęła 42 – letnia pasażerka Renault Megane – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

- R E K L A M A -

38-latek twierdzi, że nie kierował samochodem

Jak dodaje Kopania, podczas przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do zarzutów. W wyjaśnieniach, negował by to on kierował samochodem, czemu przeczą inne dowody. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

– Podstawą naszego wniosku i decyzji sądu były przesłanki w postaci grożącej podejrzanemu surowej kary i obawy matactwa – wyjaśnia Kopania.

- R E K L A M A -

Auto wpadło do rowu, nie żyje 42-latka

Do wypadku doszło 9 lutego 2022 roku, ok. godz. 20 w miejscowości Krośniewice. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący Reanult Megane jadąc ul. Płocką na łuku wypadł z drogi, zatrzymując się w rowie. 42–letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu.

Ponad 2 promile alkoholu i ucieczka

– Prokurator, funkcjonariusze policji i biegły przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Pomoc świadka i szybkie działania policyjne pozwoliły na zatrzymanie 38-latka – stężenie alkoholu w jego organizmie przekraczało 2 promile. Jest mieszkańcem jednej z pobliskich miejscowości – komentuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: