reklama
reklama
reklama
reklama

Aromaterapia – jak używać olejków eterycznych?

Aromaterapia jest sztuką korzystania z naturalnych zapachów dla poprawy zdrowia i samopoczucia. Stosowane w niej olejki eteryczne to aromatyczne substancje pochodzenia roślinnego, pozyskiwane z różnego rodzaju kwiatów, liści czy owoców, najczęściej metodą destylacji. Każdy z nich posiada unikalne właściwości i może wpływać zarówno na ciało, jak i umysł. Właściwy wybór olejku, a także odpowiednie zastosowanie jest kluczowe dla skuteczności procesu aromaterapeutycznego.

- R E K L A M A -

Olejki eteryczne – wybierz zgodnie z potrzebami

Najważniejszym krokiem w rozpoczęciu przygody z aromaterapią jest dobór odpowiednich olejków eterycznych. Każdy produkt ma swoje unikalne właściwości, dlatego warto zastanowić się, jakie efekty chcemy osiągnąć. Przykładowo – olejek z szałwii muszkatołowej wykazuje silne działanie relaksacyjne i wyciszające, pomaga w walce z bezsennością i może przyczyniać się do łagodzenia wahań hormonalnych. Zamknięta w buteleczce roślina stanowi także doskonałe olejki do perfum. Zapach jest niezwykle złożony i intrygujący, a jednocześnie subtelny.

Z kolei olejki cynamonowe, cytrynowe, eukaliptusowe czy z oregano silnie wspierają układ odpornościowy. Sprawia to, że nie tylko interesująco pachną, ale również są cennym sojusznikiem w walce z infekcjami i osłabieniem organizmu. Produkty miętowe świetnie sprawdzają się przy łagodzeniu nudności i mogą je stosować nawet kobiety w ciąży. Więcej informacji na temat stosowania olejków eterycznych u osób ciężarnych można znaleźć na stronie internetowej: https://herbiness.com/naturalne-olejki-eteryczne-w-ciazy/. Wybór olejków do aromaterapii jest bardzo szeroki, dlatego przed zakupem warto dokładnie poznać opisy i specyfikacje tych, które najbardziej nas interesują.

- R E K L A M A -

Jak stosować olejki do aromaterapii?

Jednym z najpopularniejszych sposobów stosowania olejków są specjalne kominki. Kilka kropel produktu wpuszczone na niewielką ilość wody wypełni pomieszczenie pięknym zapachem i pozwoli cieszyć się jego właściwościami. Podobnie działa dyfuzor, który dodatkowo nawilży powietrze i ułatwi oddychanie. To szczególnie cenne podczas walki z infekcjami układu oddechowego.

Innym sposobem na olejki do aromaterapii jest kąpiel. Relaks w ciepłej wodzie z dodatkiem odpowiedniego aromatu może być fantastycznym sposobem na pozbycie się nadmiernego napięcia nerwowego i emocjonalnego. Olejki są nie tylko wdychane, ale również wchłaniają się przez skórę, odżywiając ją i stymulując procesy regeneracyjne w tkankach.

- R E K L A M A -

Wiele spośród olejków można stosować niezależnie od wieku i wspomagać nimi nawet najmłodszych. O tego rodzaju produktach można przeczytać pod adresem: https://herbiness.com/olejki-dla-dzieci/.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: