Atak mrozu w Kutnie i regionie. Zadbajmy o potrzebujących i zwierzęta

Kutnowscy strażnicy miejscy apelują o zwracanie uwagi na osoby potrzebujące pomocy oraz zwierzęta podczas mrozów. W weekend temperatura może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. W takich warunkach ciężko o przebywanie na dworze, dlatego warto zadbać o osoby potrzebujące pomocy.

- R E K L A M A -

Zwracamy się do mieszkańców z apelem, aby nie byli obojętni i zwracali uwagę na osoby bezdomne, ale również na te, które pewnie dom mają, ale na przykład przesadziły z ilością wypitego alkoholu i nie mogą o własnych siłach dojść do domów. Sygnalizujmy takie zdarzenia, bo w takich warunkach bardzo łatwo może dojść do wychłodzenia organizmu – wyjaśnia Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Jak podkreśla komendant Wilanowski, osoby upojone alkoholem nie mają świadomości niskich temperatur, czują się błogo i bardzo łatwo może dojść do tragedii.

- R E K L A M A -

W tych mroźnych dniach szczególną uwagę należy zwrócić też na zwierzęta zarówno te bezdomne jak i domowe.

Znaczna część zwierząt na obrzeżach miasta mieszka na podwórkach. Warto zatem sprawdzić miejsce, w którym śpią. W razie potrzeby zmienić im wyściółkę w miejscach, których przebywają. Można dołożyć słomy, aby było im po prostu cieplej – informuje Ryszard Wilanowski.

- R E K L A M A -

Wszelkie interwencje można zgłaszać pod numerem telefonu 986 od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 23:00. Mróz może nieco odpuścić dopiero w okolicach wtorku.

O tym, że duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi mówią także policjanci. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy.

Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowy numer 112, bądź korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi Justyna Filipczak z KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: