reklama
reklama

Auto potrąciło dwie dziewczynki na przejściu dla pieszych

Z REGIONU: Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzący na nie ma pierwszeństwo przed pojazdem. Taki przepis między innymi obowiązuje od początku czerwca tego roku. W skutek jego złamania, minionej doby dwie 13-latki trafiły do szpitala. Policja apeluje do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w Łęczycy 5 października 2021 roku około godz. 16.30 na ulicy Belwederskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Ozorkowską. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca mercedesa, jadąc od ulicy Sienkiewicza potrącił dwie 13-latki, które przechodził przez jezdnię po przejściu dla pieszych z jego lewej strony na prawą.

- R E K L A M A -

Piesze z obrażeniami kończyn trafiły do łódzkiego szpitala. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wszystkie okoliczność tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów.

Policja przypomina o obowiązujących przepisach:

- R E K L A M A -

Pieszy również WCHODZĄC na jezdnię lub torowisko, a nie jak dotychczas tylko przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, poza pewnymi wyjątkami, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także WCHODZĄCY na nie ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.

Zabraniać się pieszemu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

- R E K L A M A -

Z kolei kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: