reklama
reklama
reklama
reklama

Auto roztrzaskało się na drzewie, jedna osoba ranna. W akcji wszystkie służby [ZDJĘCIA]

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano na trasie Kutno – Łęczyca. Samochód osobowy uderzył w drzewo, jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala.

8 marca 2022 roku o godz. 6.27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o aucie osobowym które wypadło z pasa jezdni i uderzyło w drzewo, kierowca, przytomny, znajduje się w zakleszczonym pojeździe w miejscowości Józefów, gm. Witonia.

- R E K L A M A -

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniami ratowniczymi dokonał rozpoznania i stwierdził, że kierujący samochodem osobowym uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca był przytomny i znajdował się w pojeździe – relacjonuje asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, wydobyciu poszkodowanego z pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przeszukaniu pojazdu – innych osób poszkodowanych nie stwierdzono.

- R E K L A M A -

O godz. 7.07 poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, którego następnie przetransportowano do szpitala w Zgierzu.

W interwencji trwającej 2 h 40 min. udział brały 3 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG (OSP Witonia), łącznie 14 strażaków.

- R E K L A M A -

Opracowanie: asp. Grzegorz Sobiński, KP PSP w Łęczycy
Zdjęcia: KP PSP w Łęczycy- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: