PanoramaKutna.plKulturaBaciary zagrały na dożynkach w Kopach. Pod sceną tłumy mieszkańców

Baciary zagrały na dożynkach w Kopach. Pod sceną tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA/WIDEO]

W gminie Krośniewice dziś można było poczuć się jak na Podhalu! Wszystko za sprawą gwiazdy tegorocznych dożynek w Kopach, czyli zespołu Baciary. Występ folkowego zespołu przyciągnął prawdziwe tłumy.

-

Dożynki gminno-parafialne w gminie Krośniewice rozpoczłęy się w samo południe mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Krośniewicach. Następnie korowód przejechał na plac dożynkowy przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopach. Tam nastąpiły tradycyjne obrzędy dożynkowe, a także przygotowano część artystyczną.

Przed krośniewicką, ale nie tylko, publicznością zaprezentowały się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Łódź, Orkiestra Dęta z Krośniewic. Największe dotychczas tłumy przyciągnął zespół Baciary. Dzięki temu zespołowi folklorystycznemu założonemu przez braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu, w Kopach można było dziś poczuć się jak w górach! Publiczność świetnie się bawiła i potrzebne były bisy. Na scenie pojawią się jeszcze Krośniewiacy i MałYzDużyM. Do 23:00 ma potrwać zabawa taneczna z zespołem Rocco Band.

-

W trakcie dożynek przygotowano także plac zabaw dla dzieci, stoiska wystawiennicze, handlowe i gastronomiczne. Była także strefa Kół Gospodyń Wiejskich czy warsztaty rękodzielnicze.
-

Nie przegap: