reklama
reklama
reklama
reklama

„Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” – za nami udany piknik w Nowem (ZDJĘCIA)

Dziś odbył się w Szkole Podstawowej im. Gen. Władysława Andersa w Nowem piknik „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” połączony ze świętowaniem pierwszego dnia wiosny. Wszystkich zebranych przywitali: Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Aleksandra Antoniewicz Dyrektor Szkoły oraz podinsp. Adam Czerwiński I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie i przedstawicielka Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie. Podczas pikniku były także Magdalena Marciniak Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Ewa Stolarczyk Radna Rady Miejskiej w Krośniewicach.

- R E K L A M A -

Piknik rozpoczął się finałem szkolnego konkursu „Mam talent”, wręczeniem nagród, a następnie odbyły się prelekcje – policji oraz SANEPIDU.
-Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie się zgromadziliśmy, aby uczyć się jak bezpiecznie spędzać czas w okresie wiosennym. Życzę Wam wszystkim przedniej zabawy, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Ponadto serdecznie gratuluję dzieciakom wspaniałych występów w konkursie szkolnym „Mam Talent”, każdy z nich był na bardzo wysokim poziomie, przepięknie przygotowany. – mówił Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

Piknik „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” miał na celu uświadomić dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają podczas poruszania się na drodze. Cieszymy się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie i edukujemy dzieci podczas pikniku poprzez zabawę, dzięki, której lepiej przyswoją wiedzę. Obiecaliśmy, że ponownie zawitamy z piknikiem dotyczącym bezpieczeństwa do Waszej szkoły i dotrzymaliśmy słowa – mówił Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
-Po raz edukowaliśmy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzież. Każde dziecko otrzymało odblaski, które są bardzo pomocne podczas poruszania się po drodze, szczególnie w miejscach gdzie nie ma chodnika, jak i po zmierzchu. Piknik z wieloma atrakcjami to świetna okazja do promowania bezpieczeństwa, ale również naszego zawodu – policjanta – mówi podinsp. Adam Czerwiński I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Dla dzieci były przekąski w postaci jabłek oraz słodkości. Dodatkowo dzieci podczas pikniku korzystały z dmuchanych zjeżdżalni oraz zabawek, uczestniczyły w konkursach Powiatu Kutnowskiego, mogły nagrać pamiątkowy filmik w fotobudce 360 oraz mogły obejrzeć pokazy służb mundurowych. Dzieci z chęcią przymierzały stroje policji. Nie brakowało także prezentów w postaci gadżetów Powiatu Kutnowskiego. Partnerem akcji była także firma Florian.

źródło: Powiat Kutnowski


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: