reklama
reklama

Balony do modelowania – funkcjonalność i zabawa

Kto nie marzył o cudownym przyjęciu, gdzie niekończące się salwy confetti będą witać kolejnych gości, a ogród zostanie przystrojony w pstrokate balony urodzinowe od furtki aż po werandę, na której dumnie zaprezentuje się 3-piętrowy tort? Z GoDan Party taka impreza jest na wyciągnięcie ręki, ale zacznijmy od początku… po pierwsze – balony do skręcania.

- R E K L A M A -

Balony do modelowania są nieodłącznym elementem każdej imprezy, a jeśli dodatkowo znajdzie się ktoś, kto potrafi wyrzeźbić z nich piękną stokrotkę czy urokliwą żabkę – może być pewien, że skradnie serca wszystkich obecnych na imprezie księżniczek. Niezależnie od ich wieku.

I właśnie dlatego w tym artykule przeczytasz, jak należy się obchodzić z balonami do skręcania i na co zwrócić uwagę przy zakupie, a jako bonus w kilku krokach poznasz technikę wykonania dmuchanego pudelka. 

Dobre balony do modelowania – jakie marki są nalepsze?

Warto skupić się na najlepszych firmach, które popularnością i długą obecnością w branży potwierdzają jakość swoich produktów. Obecnie w sklepie online GoDan Party możesz wybrać wśród wiodących marek oferujących długie balony. Są dostępne w wielu wariantach i kolorach, aby dopasować się do motywu każdej imprezy.

- R E K L A M A -

Balony do modelowania Gemar – uniwersalne, z wygodną i nieco dłuższą końcówką (wentylem). Dzięki temu supeł na balonie będzie mocny, a powietrze nie wydostanie się z balonowej rzeźby. Dodatkowo długo utrzymują swój kształt i charakteryzują się łatwością formowania.

-> Wskazówka. Należy zwrócić uwagę na to, aby nie napełniać ich powietrzem “do oporu”. Odwdzięczą się dużą elastycznością i umożliwią wielokrotne skręcanie.

- R E K L A M A -


Balony do modelowania Qualatex – używane przez profesjonalistów. Mocne, elastyczne i nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu gumy na dłoniach. W zależności od stopnia zaawansowania osoby modelującej, są dostępne różne długości i grubości naturalnego latexu, z którego są wykonane. Przykłady:

– oznaczenie 160 to w skrócie 1 = grubość i 60 = długość
– oznaczenie 260 to  skrócie 2 = grubość i 50 długość
– oznaczenie 640 to w skrócie 6 = grubość i 40 długość

Liczby podane są w calach, gdzie 1 cal = 25,4 mm

Niestety tak grubych balonów o specyficznym kształcie nie będziesz w stanie nadmuchać samodzielnie.

-> Wskazówka. Początkujący powinni wybrać cieńszy materiał, który jest przystosowany do łatwego zaginania i prostych kształtów.

Jak nadmuchać podłużne balony?

Na pewno zauważyłeś, że balony do skręcania nie dają się nadmuchać tradycyjnie, czyli za pomocą własnych ust. To nie dlatego, że materiał jest nierozgarnięty czy dmuchasz za delikatnie. 

Specjalny wentyl jest zaprojektowany tak, aby jak najmniej powietrza uchodziło z balonów podczas pracy, a specyficzny, podłużny kształt utrudnia dotarcie powietrza na czubek balona.

Aby nadmuchać balony do modelowania potrzebujesz pompki, która w kilka sekund napełni podłużny balon.

Balony do skręcania – część artystyczna

U nas długie balony znajdziesz we wszystkich kolorach:
– intensywnych i soczystych (żółty, niebieski, zielony, czerwony, fioletowy),
– pastelowych,
– neonowych,
– metalicznych / perłowych

oraz odpowiednich rozmiarach. Zawsze polecamy zamówienie mixu długości, ponieważ determinuje to ilość rzeźb, które można wykonać z balonów. Np. na skręcenie korony będziesz potrzebować dwóch dłuższych balonów, ale na dmuchanego pieska wystarczy balon średniej długości.

W zależności, jakie przyjęcie urządzasz – wieczór panieński w kolorze rose gold czy sylwester w stylu lat 90-tych – w GoDan Party znajdziesz dokładnie takie balony, jakich potrzebujesz. 

Zamów więcej na zapas, ponieważ ta zabawa wciąga. Zanim skonstruujesz pudelka marzeń dla swojej pociechy, może minąć kilka minut, ale nie poddawaj się!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: