(AUDIO) Bariera 500 zakażeń COVID-19 przekroczona. Są kolejne przypadki z regionu

- poniżej dalsza część artykułu -

Przekroczona bariera 500 zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie z godz. 20:30, mamy 44 nowe przypadki zakażenia potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety, wciąż przybywa osób z COVID-19 w woj. łódzkim.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia:

- poniżej dalsza część artykułu -

„Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Aktualna sytuacja w Łódzkiem

- poniżej dalsza część artykułu -

W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

- poniżej dalsza część artykułu -

– Potwierdzone wyniki dotyczą pięciu młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku, nastoletniego chłopca, trzech młodych kobiet, trzech kobiet w średnim wieku i nastoletniej dziewczyny. To osoby od 16 do 55 roku życia. To mieszkańcy powiatu łódzkiego. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Stan wszystkich osób jest dobry – komentuje Dagmara Zalewska z biura prasowego Wojewody Łódzkiego.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 91
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 34
• Liczba osób objętych kwarantanną: 4185
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3045
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama