reklama
reklama

Barierki przy feralnym przejściu dla pieszych. Magistrat komentuje

Wczoraj informowaliśmy o zamontowaniu barierek na przejściu dla pieszych przy poczcie na ul. Wyszyńskiego. Dziś do sprawy odniósł się kutnowski magistrat.

- R E K L A M A -

Dla poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejścia dla pieszych ul. Kościuszki / Wyszyńskiego zamontowano słupki drogowe uniemożliwiające parkowanie na obszarze wyłączonym – komentuje biuro prasowe UM Kutno.

Przypomnijmy, przejście dla pieszych wykonano w 2018 roku w ramach realizacji projektu KBO „Poprawa funkcjonalności i bezpieczeństwa kutnowskich dróg rowerowych 2”. Projekt zakładał m.in. utworzenie pasa ruchu dla rowerów i „kontrapasa” na ulicy Wyszyńskiego (odcinek od ul.Kościuszki do ul. Jana Pawła II).

- R E K L A M A -

Jak mówią urzędnicy, z tego względu konieczna była likwidacja przejścia dla pieszych w okolicy Poczty Polskiej i budowa w nowym miejscu. Opracowany projekt organizacji ruchu drogowego został zatwierdzony przez Powiatową Komendę Policji i zaopiniowany przez Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Mamy nadzieję, że zastosowane rozwiązanie poprawi widoczność w obrębie przejścia dla pieszych przy ul. Kościuszki / Wyszyńskiego – dodaje biuro prasowe UM Kutno.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: