Baseballiści Stali liderem Extraligi!

Baseballiści kutnowskiej Stali pokonali aktualnego Mistrza Polski Silesię Rybnik i zajmuje obecnie fotel lidera Ekstraligi!

W sobotę na boisku w Rybniku, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania z ekipą „Silesii” Rybnik w ramach rozgrywek Ekstraligi baseballu seniorów. Były to ostatnie spotkania w rundzie rewanżowej.

- R E K L A M A -

Ekipa z Kutna fenomenalnie wypadła w tych spotkaniach wygrywając z aktualnym Mistrzem Polski obydwa mecze. Pierwszy z nich, po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem (10:8). Bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu kutnowscy miotacze Jakub Nadolski i Maciej Wróblewski.

W drugim meczu przez 7 zmian oglądaliśmy pokaz dobrej gry w obronie oraz bardzo wysoki poziom w ataku naszej drużyny. Ozdobą tego meczu była niewątpliwie wyłapana piłka na środkowym zapolu przez Kacpra Kamińskiego, który popisał się niebywałą paradą łapiąc ją w pełnym wślizgu. Tak jak i w pierwszym spotkaniu, lepszą drużyną okazała się ekipa z Kutna, która zasłużenie zwyciężyła to spotkanie ( 17 : 6 ). Po rozegranych 20 spotkaniach w Ekstralidze baseballu drużyna kutnowskiej „Stali” posiada na swoim koncie 15 zwycięstwa i 5 przegranych i tym samym zajmuje 1 pozycję w tabeli Ekstraligi baseballu seniorów.

- R E K L A M A -

„Stal” Kutno: Maciej Wróblewski, Jakub Wojtczak, Robert Matecki, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Mateusz Serafin, Kacper Cichowski, Tobiasz Światłowski, Gracjan Bielecki, Jakub Nadolski, Marcin Smakowski, Bartłomiej Kopański, Łukasz Domżał.

Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski, a kierownikiem zespołu z Kutna Rafał Gajdziński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: