Będą mandaty za wychodzenie w Sylwestra. Kary nawet do 30 tysięcy złotych (WIDEO)

Choć w Sylwestra nie będzie zapowiadanej godziny policyjnej, to i tak spodziewać się można wysokich kar za przemieszczanie się w określonych godzinach. Takie informacje przekazał dziś Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Adam Niedzielski był dziś Gościem Radia ZET. Pytany był między innymi o to, czy będą mandaty za wychodzenie na zewnątrz w sylwestra. Stwierdził, że policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem można się odwołać – zapowiada minister zdrowia.

- R E K L A M A -

Niedzielski tłumaczy, że nie ma żadnej godziny policyjnej a ograniczenia w przemieszczaniu się.

Mamy konstytucję, art.52, który wprowadza możliwość ograniczenia ustawą swobody poruszania się. Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym ma art. 46 a następnie jest rozporządzenie – wyjaśnia szef resortu zdrowia.

Od czwartku 31 stycznia (Sylwester) od godziny 19:00 do 1 stycznia do godziny 6:00 ma obowiązywać zakaz przemieszczania. Wśród wyjątków znalazły się m.in. realizacja ważnych potrzeb życiowych, obowiązki zawodowe czy opieka nad osobami starszymi i chorymi.

- R E K L A M A -

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Minister-zdrowia-zapowiada-wlaczenie-sportowcow-w-rzadowa-kampanie-dot.-szczepien.-Odpornosc-zbiorowa-Ambitny-plan-do-jesieni

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: