Będą mniejsze korki w drodze na strefę? Radny Rędzikowski ma ciekawy pomysł

Już za kilka miesięcy na zmotoryzowanych mieszkańców Kutna i okolic czekać będą wielkie utrudnienia w dojeździe do strefy ekonomicznej. Ma to związek z zaplanowanymi przebudowami wiaduktów na Józefowie i Troczewskiego. Radny Tomasz Rędzikowski wpadł na pomysł, jak usprawnić w tym czasie komunikację w Mieście Róż.

- R E K L A M A -

Zdaniem radnego Tomasza Rędzikowskiego, Kutnowska Strefa Przemysłowa zlokalizowana w dzielnicy Sklęczki jest niewątpliwie sukcesem, którego zazdrości nam niejedno polskie miasto. Zlokalizowane tam firmy dają pracę około dziewięciu tysiącom ludzi. Jednak na tym pozytywnym obrazie występuje pewna skaza, mianowicie skomunikowanie strefy z miastem.

reklama

Jak doskonale wszyscy wiemy główną przyczyną powstawania korków komunikacyjnych w/w rejonie jest podjęta lata temu przez PKP decyzja o zamknięciu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Istnieją, co prawda plany budowy wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z DK92 jednak do realizacji tego pomysłu upłynie zapewne jeszcze sporo czasu. Na domiar złego zbliżają się kolejne inwestycje zaplanowane przez PKP, mianowicie przebudowa wiaduktów zlokalizowanych nad ulicami Józefów i Troczewskiego. Łatwo sobie wyobrazić, jak przy zamkniętych ulicach wylotowych jeszcze bardziej skomplikuje się sytuacja komunikacyjna miasta – komentuje T. Rędzikowski.

- R E K L A M A -

Miejski radny znalazł sposób, w jaki można ograniczyć korki mające pojawić się w Kutnie w trakcie inwestycji na Troczewskiego i Józefowie. Jaki?

reklama

Uważam, że można by utworzyć specjalne linie autobusowe kursujące w godzinach szczytu dedykowane konkretnym firmom. Pozwoliłoby to – przykładowo – na zamianę 100 aut na 5 autobusów. W ten dość prosty sposób można ograniczyć potok pojazdów przemierzających codziennie wspomnianą trasę. Ponadto uzyskalibyśmy dodatkowy, proekologiczny efekt w postaci znacznego zmniejszenia emisji spalin. Efekt „eko” niewątpliwie zostałby wzmocniony wraz z użyciem autobusów elektrycznych, które już w marcu 2020 mają pojawić się w Kutnie – opisuje swój pomysł radny.

- R E K L A M A -

Radny T. Rędzikowski proponuje, aby pod patronatem prezydenta zorganizowane zostało spotkanie prezesa MZK z przedstawicielami firm zlokalizowanych w strefie, celem omówienia problemu, a w konsekwencji nakłonienia ich do zainwestowania w niniejszy projekt.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: