Wiadomości KutnoKulturaBędą oprowadzać Ukraińców po Kutnie i opowiadać o historii miasta

Będą oprowadzać Ukraińców po Kutnie i opowiadać o historii miasta

Muzeum Regionalne w Kutnie organizuje wyjątkowe wydarzenie i zaprasza wszystkich gości z Ukrainy na spacer po naszym mieście. Już w ten weekend rusza cykl spacerów „Spotkajmy się w Kutnie. Poznaj przyjazne miasto”

- Reklama -

– Zorganizowaliśmy cykl sobotnich spotkań, w czasie których będzie można lepiej poznać Kutno, jego historię, zabytki oraz dzieje dawnych mieszkańców. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwszy spacer z cyklu w najbliższą sobotę – komentują przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Pierwszy spacer odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. o godzinie 17:00. Zbiórka przy fontannie na Pl. Piłsudskiego. W sobotę 16 lipca tematem spaceru będzie „Z praktycznego punktu widzenia, czyli kluczowe miejsca w Kutnie”. W sobotę 30 lipca odbędzie się spotkanie przed budynkiem PKP, a tematem będzie „Żydowski szlak. Wspomnienie wielokulturowości Kutna”. Z kolei w sobotę 6 sierpnia uczestnicy spaceru spotkają się przy fontannie na Placu Piłsudskiego, a tematem będzie „Zasłużony dla miasta. Śladami doktora Troczewskiego”. Każdy spacer będzie zakończony kawą i herbatą.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: