Będą roszady w składzie i silni sparingpartnerzy. Trener Tomczak mówi o sytuacji KS Kutno

Jaka była runda jesienna, jak będą wyglądały przygotowania do nowej rundy, czy zespół czekają roszady w składzie i o co nasi piłkarze będą grać wiosną w III lidze? Zapraszamy do lektury wywiadu z Dominikiem Tomczakiem, trenerem KS-u Kutno.

• 28 punktów i kontakt ze ścisłą czołówką ligi. Jak oceniasz rundę jesienną?

Jeśli chodzi o zdobycz punktową, to runda jesienna na pewno była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Szkoda przede wszystkim straty czterech punktów w meczach z Sokołem Aleksandrów Łódzki i Zniczem Biała Piska, bo myślę, że mieliśmy swoje sytuacja, ale zabrakło nam zimnej krwi i szczęścia. Poza tym, zawodnikom należą się wielkie brawa za zostawione serce na boisku, zaangażowanie i dobrą realizację założeń taktycznych w wielu meczach. Mimo, że przed sezonem opuściło nasze szeregi aż szesnastu zawodników, to w krótkim czasie udało nam się zbudować solidny zespół, który plasuje się w czołówce ligowej tabeli. Jesteśmy skonsolidowani zarówno w szatni, jak i na boisku i dzięki temu udało nam się osiągnąć dobry wynik.

• Przed Wami przerwa zimowa i od stycznia początek przygotowań do wiosny. Jak będzie wyglądał ten okres?

Jesteśmy w trakcie, uważam zasłużonego, odpoczynku i urlopu. W ostatnich miesiącach zawodnicy zostawili na boisku naprawdę dużo zdrowia. Teraz od 10 do 27 grudnia piłkarze mają wolne, odpoczywają, relaksują się i spędzają czas z rodziną. Natomiast od 28 grudnia do 10 stycznia będą mieć indywidualne rozpiski biegowe, a 11 stycznia oficjalnie ruszamy z okresem przygotowawczym.

W styczniu głównie będziemy trenować w Kutnie i spędzać czas na treningach motorycznych i siłowych. Niestety nie posiadamy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą i dzięki gościnności władz Gostynina, od lutego będziemy przygotowywać się właśnie w tym sąsiednim mieście. Jest tam świetna baza i infrastruktura.

Jeśli chodzi o sparingi to zmierzymy się z silnymi drużynami z II, III i IV ligi. Zagramy między innymi z Olimpią Grudziądz, Unią Skierniewice, KKS-em Kalisz, GKS-em Bełchatów, Widzewem II Łódź, Wartą Sieradz, Włocłavią Włocławek, Stoczniowcem Płock, Zrywem Wygoda i Sokołem Kleczew.

• Można spodziewać się roszad w składzie?

W tej chwili mogę powiedzieć, że kilku zawodników na pewno dostanie wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Ustaliliśmy z prezesem, że jeszcze chwilę wstrzymamy się z podawaniem tych nazwisk do opinii publicznej. Co do transferów do klubu, to będziemy chcieli pozyskać jednego doświadczonego zawodnika i dwóch młodzieżowców. W kwestii personaliów wszystko powinno być już klarowne, gdy wznowimy treningi.

• O co będziecie grać wiosną?

Awans nam nie grozi choćby z tego powodu, że ani organizacyjnie ani finansowo, ani tym bardziej pod kątem infrastruktury nie jesteśmy gotowi na II ligę Nie mamy nawet co patrzeć w tamtym kierunku. Jeśli zaś chodzi o spadek, to czeka nas intensywna walka o utrzymanie. W tej chwili z II ligi spadają trzy zespoły, a więc z III ligi zdegradowanych byłoby aż siedem zespołów. W tym momencie nad ostatnią „bezpieczną” drużyną mamy jedynie 7 punktów przewagi, czyli tak naprawdę trzy mecze. Wiosną czeka nas więc ciężka i trudna batalia, aby zostać w III lidze, ale musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej zapewnić sobie ligowy byt.

Korzystając z okazji, chciałbym życzyć zdrowych, rodzinnych i pogodnych świąt. A na Nowy Rok, chciałbym życzyć wszystkim ludziom tego, aby nie bali się słyszeć prawdy na swój temat. Nigdy nie mam w zwyczaju nikogo obrażać, ale jak się z tym nie zgadzam, to nie będę udawał, że świeci słońce i jest ciemno. •

Nie przegap: