Będą specjalne ulgi dla Zasłużonych Dawców w strefach płatnego parkowania w Kutnie

Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Honorowi Dawcy Przeszczepu będą mogli liczyć na specjalne udogodnienia w strefach płatnego parkowania na terenie Kutna.

- poniżej dalsza część artykułu -

Radny Michał Łucki zwrócił się z wnioskiem wprowadzenia w strefach płatnego parkowania na terenie miasta Kutno stawki zerowej za parkowanie dla osób będących honorowymi dawcami krwi na podstawie legitymacji przyznającej odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.

- poniżej dalsza część artykułu -

Krew jest najcenniejszych podarunków, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Szczególnie teraz, w tak ciężkich dla nas chwilach, kiedy to borykamy się z tak trudnym „przeciwnikiem”, jakim jest pandemia COVID-19, dostrzegamy, jak wielkie znaczenie ma krew – napisał radny Łucki.

Jak dodaje w piśmie, „krew była jest i będzie potrzebna każdego dnia, dlatego też otwórzmy serca dla Honorowych Dawców Krwi. Będzie to symboliczne podziękowanie ze strony samorządu oraz wyróżnienie dla osób, które dzielą się cząstką siebie, by ratować innych, najbardziej potrzebujących”.

- poniżej dalsza część artykułu -

Magistrat odniósł się już do pomysłu radnego i HDK będą mogli liczyć na udogodnienia dotyczące parkowania. Jakie?

W projekcie uchwały przewidziana jest zerowa stawka dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi oraz Zasłużonych Honorowych Dawców Przeszczepu za pierwsze 2 godziny postoju w strefie. Rozwiązanie takie powinno zadowolić korzystających z tego udogodnienia i nie wpłynie negatywnie na uzyskanie rotacji na miejscach parkingowych w strefie płatnego parkowania – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen