reklama

Będą ulgi dla kupców z Manhattanu? .Nowoczesna interweniuje w magistracie

Przedstawiciele .Nowoczesnej chcą ulg dla kupców z kutnowskiego „Manhattanu”. Oficjalne pismo w tej sprawie wpłynęło już do włodarzy miasta.

Mając na uwadze coraz trudniejszą sytuację właścicieli stoisk na Manhattanie my, jako zarząd kutnowskiego Koła partii .Nowoczesna składamy petycję, w której wnosimy o czasowe zwolnienie kupców z opłat wnoszonych przez nich na rzecz miasta Kutno, z tytułu ich działalności (lub znacznego ich zredukowania), co pozwoliłoby przetrwać im najtrudniejszy dla nich okres bez zawieszanie lub likwidacji działalności. Trudności przejawiają się, bowiem w znaczącym spadku osiąganych dochodów – można przeczytać w piśmie.

- R E K L A M A -

Działacze .Nowoczesnej swój wniosek motywują stałym wzrostem konkurencji dla Manhattanu ze strony m.in. galerii handlowych i innych sklepów wielkopowierzchniowych.

Oferta naszych rodzimych kupców nie może być w żaden sposób konkurencyjna dla podmiotów takich jak Kaufland, Biedronka etc. Nie tylko, bowiem ich oferta handlowa jest mniej atrakcyjna (węższe spektrum oferowanych towarów), ale także ceny nie mogą być tak niskie, jak w w/w sieciach. (…) Tymczasem kutnowskich kupców na to po prostu nie stać! – uważa kutnowska .Nowoczesna.

- R E K L A M A -

Dziś odbyła się również konferencja prasowa, podczas której doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy działaczami .Nowoczesnej a członkami zarządu Manhattanu. O sprawie szerzej będziemy informować wkrótce.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: