reklama

Będzie bezpieczniej na drogach? Miasto zamontuje kilkanaście progów zwalniających

Kilkanaście progów zwalniających ma zostać zamontowanych w tym roku w Kutnie. Jednym z takich miejsc będzie ul. Armii Krajowej, na temat której interpelację do władz miasta skierował ostatnio Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutna.

- R E K L A M A -

Po rozmowach z mieszkańcami Osiedla Łąkoszyn, którzy twierdzą, że na ul. Armii Krajowej jest duży ruch pojazdów i że te pojazdy jeżdżą szybko, pojawia się konieczność zamontowania progów zwalniających. Ruch tych samochodów to zagrożenie dla mieszkańców bloków poruszających się pieszo np. do pobliskich punktów handlowych – uważa Grzegorz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno, który napisał interpelację.

Władze miasta przychyliły się do propozycji G. Chojnackiego i niebawem progi zwalniające zostaną zamontowane na os. Łąkoszyn. Ale nie tylko tam.

- R E K L A M A -
reklama

W obecnym roku planujemy wykonanie kilkunastu progów zwalniających na terenie Miasta Kutno. Zgadzam się z Pana opinią dotyczącą poprawy bezpieczeństwa pieszych we wskazanej przez Pana lokalizacji. Wydział Zarządzania Drogami i Transportu zleci wykonanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień przystąpimy do montażu urządzeń – odpowiedział radnemu prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Jak zapewnia włodarz Miasta Róż, w ostatnim czasie podjęto wiele kroków mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w Kutnie. Jakich?

- R E K L A M A -

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przez nas traktowane priorytetowo. Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz różnych rodzajów służb, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury drogowej. W ostatnich latach zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. azyli dla pieszych, luster drogowych, dodatkowych przejść dla pieszych, wygrodzeń, oznakowania poziomego oraz wnioskowanych progów zwalniających – komentuje Z. Burzyński.

reklama

reklama

AKTUALIZACJA:

W sprawie budowy progów zwalniających na al. Armii Krajowej do władz miasta w zeszłym roku zwrócił się radny Michał Łucki z PiS-u.

Z uwagi na brak środków nie jest możliwa realizacja tego zadania w bieżącym roku. Budowa progów zwalniających będzie rozważana przy planowaniu zadań Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu na rok 2020 – zapewniał wówczas Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Radny Łucki dziś w mediach społecznościowych w mocnych słowach skomentował całą sytuację.

– Tylko szkoda, że jedni piszą o to samo i im mówi się, że pieniędzy nie ma, a drugim od razu robią. I gdzie tu współpraca? W odpowiedzi nawet odwagi nie mają napisać, że już ktoś walczył, tylko wszystko pod siebie… – skomentował w mediach społecznościowych radny Michał Łucki.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: