Będzie lockdown w całym kraju? Wszystko zależy od tego czynnika

Niewykluczone, że wkrótce w całym kraju zostanie wprowadzony lockdown. Wszystko jest zależne od rosnącej dynamiki zakażeń koronawirusem. O szczegółach mówiono dziś na konferencji prasowej.

Dziś o 14 odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa KPRM Michała Dworczyka oraz rzecznika prasowego rządu Piotr Mullera.

Jak się okazuje, nie można wykluczyć wprowadzenie nowych obostrzeń i lockdownu w skali całego kraju.

- R E K L A M A -

– Jeżeli to będzie duże przyspieszenie zachorowań, to konsekwencją będą decyzje co do obostrzeń w skali całego kraju. Dynamika rozwoju zachorowań będzie decydowała, czy będą to może jedynie rozwiązania regionalne – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia wcześniej zamieścił w mediach społecznościowych wpis dotyczący niepokojącego wzrostu liczby zakażeń.

- R E K L A M A -

– Dzisiejszy skok dziennej liczby zachorowań o ponad 75% w stosunku do poprzedniego tygodnia to bardzo niepokojący sygnał. Może to oznaczać odwrócenie trendu malejącej dynamiki liczby nowych zachorowań w ostatnim czasie – napisał na Twitterze Niedzielski.

Przypomnijmy, dziś potwierdzono 10 896 nowych zakażeń, a także śmierć 28 osób z COVID-19. W powiecie kutnowskim odnotowano 8 nowych zakażeń.

- R E K L A M A -

Według najnowszego raportu z Ministerstwa Zdrowia, w skali kraju mamy 10 896 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2311), śląskiego (1247), pomorskiego (1100), dolnośląskiego (939), wielkopolskiego (871), małopolskiego (699), kujawsko – pomorskiego (596), podkarpackiego (567), łódzkiego (460), lubuskiego (396), zachodniopomorskiego (344), warmińsko – mazurskiego (271), świętokrzyskiego (266), opolskiego (265), podlaskiego (192), lubelskiego (139).

233 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 23 osoby.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: