Będzie więcej pieszych patroli straży miejskiej na ulicach Kutna

Na ulicach Kutna w najbliższym czasie pojawić ma się więcej patroli pieszych straży miejskiej. To jedna z pierwszych decyzji, jakie podjął nowy prezydent Mariusz Sikora.

- R E K L A M A -

Temat związany z pracą straży miejskiej w Kutnie od dawna wzbudza kontrowersje i ożywione dyskusje wśród mieszkańców. Często pojawiały się głosy, że na ulicach Miasta Róż brakuje pieszych patroli straży miejskiej. Teraz ma się to zmienić.

W programie wyborczym KWW Zbigniewa Burzyńskiego i Mariusza Sikory znalazł się punkt mówiący o „zwiększeniu liczby patroli pieszych straży miejskiej” i nowy prezydent Kutna postanowił szybko zrealizować tę obietnicę.

- R E K L A M A -

Piesze patrole straży miejskiej można było dostrzec między innymi podczas obchodów Dnia Dziecka na Zielonej Osi w miniony weekend. Takie obrazki mają teraz na stałe wpisać się w kutnowski krajobraz.

— Bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta to dla mnie jeden z priorytetów. Po konsultacjach z komendantem straży miejskiej, podjąłem decyzję, że piesze patrole SM pojawią się między innymi na Zielonej Osi, w parkach czy centrum Kutna. Mam nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy będą czuć się bezpieczniej — mówi Mariusz Sikora, prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Od początku maja na kutnowskich ulicach, na mocy porozumienia UM Kutno z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, działają także tzw. piesze patrole ponadnormatywne policji. Funkcjonariusze podczas tego typu patroli będą reagować na zakłócanie ciszy nocnej, zwracać uwagę na agresywne zachowania młodzieży. Ponadto będą kontrolować miejsca zagrożone przestępstwami.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: