Będzie więcej zieleni w Kutnie! Z ul. Wyszyńskiego znika niepotrzebna kostka brukowa

Zwiększona zdolność tzw. małej retencji i dużo estetyczniejszy wygląd ulic, takie efekty ma nieść za sobą akcja zwiększania powierzchni zielonych w Kutnie. Od kilku dni ekipy budowlane uwalniają część ulicy Wyszyńskiego z betonowej kostki.

- R E K L A M A -

— Łącznie na odcinku pomiędzy Rondem 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty, a ulicą Papieża Jana Pawła II zarówno po stronie północnej jak i południowej zdemontowane zostanie prawie 400 m2 chodnika — informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Ponadto usunięte zostanie też 21 słupków blokujących wjazd. W zamian założone zostaną trawniki. W pasie drogi pojawią się również krzewy i byliny ozdobne. Przeprowadzone prace poprawią warunki bytowania drzew rosnących przy ulicy. Poprawi się też mała retencja.

- R E K L A M A -

Pracownicy Wydziału Dróg i Gospodarki Komunalnej wspólnie z Biurem Zieleni Miejskiej już analizują możliwości realizacji tego rodzaju zadań w kolejny lokalizacjach na terenie miasta. Według wstępnych założeń tego typu działania można będzie przeprowadzić na kolejnym odcinku ulicy Wyszyńskiego (od ul. Kościuszki do ul. Jana Pawła II), na fragmencie ul. Barlickiego od ul. Kościuszki do ul. Nawrot oraz na ulicy Sienkiewicza od ul. Podrzecznej do ul. Narutowicza.

(UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: