reklama
reklama
reklama
reklama

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kutna! Harcerze zapraszają mieszkańców

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kutna. Czy to koniec tej historii? Zdecydowanie nie! Harcerze zapraszają mieszkańców w weekend na Plac Piłsudskiego.

Zacznijmy jednak od początku, którego należy szukać w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

- R E K L A M A -

Tegorocznym hasłem towarzyszącym BŚP jest „Światło Nadziei”. Niosąc Światło pragniemy umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim nam słowa założyciela skautingu, gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei”, chcemy wyjść w świat, niosąc dar braterstwa i życzliwości.
Betlejemski płomień przekazywany z rąk do rąk wyraża naszą nadzieję, że przyjdzie taki czas, iż będziemy mogli na nowo cieszyć się sobą, podawać sobie ręce, wymienić uściski i zacząć budować nową rzeczywistość świata po pandemii. Świata, gdzie braterstwo, służba, pomoc – ideały tak bliskie każdemu harcerzowi i każdej harcerce – staną się fundamentem nowych relacji i zasad funkcjonowania.

By umożliwić wszystkim, w bezpiecznych warunkach, odebranie Światła informujemy, że wzorem zeszłego roku Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego! Tym razem czeka na Was w asyście naszych harcerzy już w najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę (18-19.12) od godziny 15:00 do 19:00!

- R E K L A M A -

Weź ze sobą lampion/znicz/świeczkę oraz zapałki i zabierz Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Betlejemskiego Światła Pokoju, koniecznie odwiedź stronę: https://swiatlo.zhp.pl/

(Źródło: Hufiec ZHP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: