reklama

Betlejemskie Światło Pokoju. Kutnowscy harcerze zapraszają do gry miejskiej

Harcerki i harcerze z Hufca ZHP Kutno zapraszają na Rodzinną Grę Miejską „Betlejemskie Światło Pokoju 2023”, skierowaną do rodzin z dziećmi z Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Nie trzeba być harcerzem, by wziąć udział w wydarzeniu. Gra odbędzie się 16 grudnia (sobota) w godzinach 12.00-17.30. Aby wziąć udział, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Dla najlepszych patroli przewidziane są nagrody, które zostaną wręczone w niedzielę, 17 grudnia o 15:30, na scenie na Placu Wolności. 

Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane przez Naczelniczkę ZHP hm. Martynę Kowacką 10 grudnia w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem od słowackich skautów. Ten dzień rozpoczął sztafetę Światła w Polsce. Jest ono symbolem pokoju i wspólnoty. Co roku, harcerze i harcerki z kutnowskiego hufca przekazują Światło na ręce Prezydenta Miasta Kutno, do instytucji, placówek oświatowych, urzędów, a także mieszkańcom. Tegoroczne hasło BŚP to: „Czyńmy pokój!”. 

- R E K L A M A -

Gra miejska będzie okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także do zdobycia wiedzy o naszym mieście, o harcerstwie i Betlejemskim Świetle Pokoju – mówi podharcmistrzyni Julia Czekalska, zastępczyni komendanta Hufca ZHP Kutno ds. programu. Przygotowaliśmy pięć punktów gry umieszczonych w pomieszczeniach, tak by warunki zabawy były odpowiednie dla naszych najmłodszych uczestników. Waszymi zadaniami będzie zrobienie lampionu na Światło, udział w mini lekcji historii, związanej z tegorocznym hasłem BŚP i historią Kutno, a także rozwiązanie harcerskich łamigłówek!

Gra odbędzie się w sobotę 16 grudnia, od godziny 12.00 do 17.00. Aby wziąć udział należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzdeEJsqEsHlCkiLpAvTPesxURVU2NkhaVTkwQUdRQU05UjQwNTBMVUpDTy4u (aktywny do soboty, do godziny 15:30, po tej godzinie, nie będzie można dołączyć do zabawy). 

- R E K L A M A -

Regulamin wydarzenia:https://drive.google.com/file/d/1MryDfqFRwZRFGUuBoAPXc7SqLxgy-C3Y/view?usp=sharing

Ogłoszenie wyników nastąpi 17 grudnia, o godzinie 15:30 na scenie na Placu Wolności

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem honorowym i przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Kutno. 

Współorganizatorzy: Muzeum Pałac Saski w Kutnie; Kutnowski Dom Kultury; Miejska i Publiczna Biblioteka Powiatowa w Kutnie im. S. Żeromskiego.

Organizator główny: Hufiec ZHP Kutno

(Hufiec ZHP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: