reklama
  • Jacek Sikora Kutno Sejm

„Bezpieczeństwo i ekologia z Powiatem Kutnowskim!” [ZDJĘCIA]

W sobotę 3 czerwca ruszył cykl pikników zorganizowanych przez Powiat Kutnowski i Nadleśnictwo Kutno. Inauguracja pikniku pod nazwą „Bezpieczeństwo i ekologia” odbyła się w miejscowości Perna.

- R E K L A M A -

Podczas pikniku na dzieci czekały różnorodne atrakcje takie jak ognisko, poczęstunek w postaci zapiekanek przygotowany przez Bar u Bogusi, food truck z firmy Animex z pysznymi kiełbaskami z rożna, dmuchańce ufundowane przez firmę EnerBio, konkursy, zabawa w pianie, którą zapewnili strażacy z OSP Ostrowy-Cukrownia oraz OSP Dąbrowice, a także kurtyna wodna. Nie mogło zabraknąć baniek mydlanych, uwielbianych przez dzieci. Odbył się też konkurs z kolorowankami, w którym do wygrania były plecaki oraz gadżety przekazane przez firmę Florian. Na rozpoczęcie pikniku Piekarnia Dąbrowice ufundowała przepyszny tort dla wszystkich uczestników. Przy ognisku na gitarze zagrał Arkadiusz Olesiński – radny Rady Miasta Kutno.

Podczas pikniku odbyły się zawody wędkarskie spławikowe dla dzieci, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody oraz sprzęt wędkarski dla młodych wędkarzy, ufundowane przez Leiber Sp. z o. o. oraz sklep wędkarski Aquas. Gadżety razem ze Starostwem Powiatowym w Kutnie przekazali także: Pan Przemysław Błaszczyk – Senator RP, Pan Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, firma JBF GROUP, firma EnerBio, firma Animex oraz firma Florian. W trakcie pikniku odbyła się również akcja sprzątania lasu, w którą zaangażowała się młodzież.
Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowali prelekcje dot. bezpieczeństwa dla uczestników pikniku. Wspomniano o kleszczach oraz o bezpiecznym korzystaniu z maszyn rolniczych. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs dla dzieci.

- R E K L A M A -

W zmaganiach wędkarskich dzieci walczyły o puchar firmy Leiber Sp. z o. o.
Zawody wędkarskie spławikowe dla dzieci wygrali:
Miejsce I – Jakub Buchalski
Miejsce II – Igor Napolski
Miejsce III – Bogusław Śliwowski.

Aż 9 ryb, czyli największą ilość, złowił Igor Napolski, tym samym zdobywając puchar od firmy EnerBio.
Najmłodszym uczestnikiem zawodów wędkarskich był Błażej Kubiak, mający 8 lat. Otrzymał on pamiątkowy puchar ufundowany przez firmę JBF Group, który – w imieniu właściciela firmy Pana Andrzeja Jankowskiego – wręczyła Pani Emilia Jankowska.

- R E K L A M A -

Największą rybę, ważącą aż 770 g, złowił Jakub Buchalski, który tym samym złowił największą ilość ryb pod względem wagi tj. 1,7 kg i otrzymał puchar Daniela Kowalika Starosty Kutnowskiego.

W kategorii „najdłuższa ryba” zwyciężył Jakub Buchalski, a ryba mierzyła 38 cm. Puchar w tej kategorii ufundowała Ewa Stolarczyk – radna Rady Miejskiej w Krośniewicach.

Każdy dziecko uczestniczące w zawodach wędkarskich spławikowych otrzymało pamiątkowy medal za udział ufundowany przez firmę JBF Group Andrzej Jankowski, a także sprzęt wędkarski ufundowany przez firmę Leiber Sp. z o. o. oraz sklep wędkarski Aquas.

  • Za nami pierwszy piknik, który odbył się w miejscowości Perna. W związku z ogromnym sukcesem ubiegłorocznych pikników, postanowiliśmy w tym roku to powtórzyć. W tamtym roku pikniki cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem. Bardzo ważne jest, by w przystępny i radosny sposób umożliwić dzieciakom możliwość zapoznania się z ważnymi zasadami bezpieczeństwa, szczególnie w okresie wakacyjnym – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

Na pikniku obecni byli m. in: Przemysław Błaszczyk – Senator RP, Tadeusz Woźniak – Poseł na Sejm RP, Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Zdzisław Góreczny – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska – radna Rady Powiatu Kutnowskiego, Ryszard Olesiński – radny Rady Powiatu Kutnowskiego, Janusz Młynarczyk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kutno, Dorota Dąbrowska – Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice, Ewa Stolarczyk – radna Rady Miejskiej w Krośniewicach, a także właściciele, dyrektorzy oraz przedstawiciele firm, którzy są naszymi partnerami.

  • Bardzo się cieszę, że prelekcje dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa oraz dbania o ekologię zostały połączone z zawodami wędkarskimi, ze sprzątaniem lasu oraz z różnymi fajnymi atrakcjami. Bardzo ciekawa inicjatywa, i edukacja i zabawa, a to wszystko bardzo dobrze połączone – mówi Przemysław Błaszczyk – Senator RP.
  • Podczas pikniku byłem razem z młodzieżą sprzątać las. Całość pikniku przypomniała mi także, kiedy w dziecięcych latach chodziłem razem z tatą na ryby. Gratuluję wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach wędkarskich – mówi Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
  • Zebraliśmy dość sporo śmieci przy drogach leśnych, co uświadomiło młodzież, że takie zachowanie jest bardzo negatywne i nie należy wyrzucać śmieci przy lasach, bo później ktoś musi to sprzątać. Bardzo się cieszę, że takie akcje promocyjne sprzątania świata, sprzątania lasów przy organizacji różnych imprez przynosi efekty. Zauważyłem, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej – mówi Janusz Młynarczyk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kutno.

Na tegoroczny cykl składa się pięć pikników: „Bezpieczeństwo i ekologia”, „Bezpiecznie na wsi”, „Bezpieczeństwo w mieście” oraz dwa pikniki „Bezpieczny powrót do szkoły”. Wydarzenia organizujemy wraz z Nadleśnictwem Kutno z siedzibą w Chrośnie, Gminą Łanięta, RSM Pionier, Gminą Dąbrowice oraz Gminą Strzelce, a także naszymi partnerami.

  • Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji naszym partnerom: JBF Group, Engie, Wotex, Dudki 11, Animex, EnerBio, Leiber, Sommers, MagneVita, Bar u Bogusi, Cyberkultura, AMZ Kutno, Aquas, Florian, ZUK, Kellogg’s, Piekarnia Dąbrowice, MPC, Wspomnienie na Życzenie, Pionier oraz Lechita. Dziękuję też Stowarzyszeniu Delfin, Krośniewickiemu Towarzystwu Wędkarskiemu, mediom, służbom, Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dziękuje także Agencji Ochrony Viper za czuwanie nad bezpieczeństwem oraz Centrum Medycznemu Dermex za obsługę medyczną pikniku. – dodaje Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Za pomoc w organizacji druhowie OSP Ostrowy-Cukrownia oraz OSP Dąbrowice otrzymali zestawy gadżetów Powiatowych.

O naszym pikniku „Bezpieczeństwo i ekologia” głośno było w TVP 3 Łódź, a także w TVP Info. Już teraz serdecznie zapraszamy na następne pikniki, które odbędą się w Łaniętach 14 czerwca oraz w Kutnie, 17 czerwca. Więcej szczegółów niebawem!

(Powiat Kutnowski)Nie przegap: